Perfect Day

Táááák, a máme tu ďalší piatoček! Tešíte sa? Máte niečo super naplánované na víkend? Kto má svadbu, nech dá ruku hore. :) Ideálne, až keď budete na parkete, nech pri obrade príliš nevytŕčate z davu, na parkete sa už ruka hore stratí :). Tí z vás, ktorí dnes ešte nesvadbujú, ani netrávia čas doťahovaním posledných organizačných záležitostí v rámci príprav na svadbu zajtrajšiu, tak vy, áno vy, si s nami poďte dnes prečítať náš pokec so Zuzkou z fantastickej svadobnej agentúry Spicy Wedding. A vy ostatní to môžete dobehnúť hocikedy, sľubujeme, že vám tu ešte nejaké písmenká necháme aj na neskôr. :)

Kto a čo všetko sa skrýva za názvom Spicy Wedding?

SpicyWedding je svadobnou časťou fullservice eventovej agentúry SpicyBrown. Preto si nesieme rovnaký „spicy“ názov a pracujeme ako jeden veľký tím. Súčasťou svadobnej agentúry som ja, dvaja svadobní koordinátori, Evka Boledovičová a Pavol Psota, a naša svadobná dekoratérka Lucka Šimíková. My sme tí, ktorých je vidieť. Za svadbami, ktoré organizujeme, však stojí množstvo ďalších ľudí - catering manager so svojím tímom, tím skvelých kuchárov, marketingoví kolegovia a ďalší.

Kde všade môžu mať snúbenci svadbu s vašou agentúrou? 

Svadbu s našou agentúrou môžu mať snúbenci kdekoľvek. :) Svadby robíme v interiéri aj exteriéri, podľa predstavy páru. Máme taktiež aj vlastné priestory, ktoré prevádzkujeme. Či už je to romantický Kursalon Trenčianske Teplice, dizajnový Event House Žilina, Kaštieľ Klobušice s veľkým parkom, alebo vidiecke priestory Zelený deň a Nad Stajňou.

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu na nové trendy?

Odvšadiaľ, kde sa dá. :) Inšpirujeme sa z rôznych svadobných portálov, sociálnych sietí, blogov (taktiež z vášho Perfect Day:) ). Počas cestovania, ale i bežných dní vnímame, čo majú ľudia radi a na čo pozitívne reagujú.  Najviac nás však inšpirujú konkrétne páry, pretože podľa nich vytvárame svadobné koncepty. Dôležité je, aby svadba bola taká, akí sú oni a cítili sa tak v úplnej pohode.

Veľa neviest žije v zahraničí, ale svadbu plánuju na SR. Dokážete aj na diaľku všetko pripraviť, aby nevesta došla do „hotového“?

Samozrejme, organizujeme ročne množstvo svadieb na diaľku. Osobné stretnutie nahradíme Skype rozhovorom, aby to bolo osobnejšie a snažíme sa všetko, čo môžeme, vyriešiť bez toho, aby sme zaťažovali nevestu. Zasielame im už len finálne návrhy a oni v podstate hovoria už len áno, alebo nie. :) Jediné, čo si zatiaľ netrúfame vybrať za nevestu, sú svadobné šaty. :)

Aký štýl svadby preferujú Slovenky? Boja sa trendov?

Slovenky sú veľmi štýlové nevesty. Trendov sa vôbec neboja, skôr naopak, stále viac sa snažia robiť veci inak – precíznejšie, krajšie a odlišovať sa od klasických nápadov. Myslím si, že svadby na Slovensku sa trendami a štýlom za posledné dva roky veľmi posunuli.

Vie si vás niekto objednať „len“ na koordináciu svadby?

Áno, samozrejme, organizáciu svadieb robíme kompletne ,,na kľúč,“ ale aj čiastočne. Závisí to od predstavy nevesty a od toho, do akej miery chce využiť naše služby pri organizácii svadby. Stáva sa, že nás oslovia s požiadavkou pripraviť vhodný svadobný program a manažovať všetky procesy priamo na mieste v deň svadby. Niekedy sme plne prítomní pri celých prípravách.

Svadobná sezóna je už v plnom prúde, ako trávite čas mimo nej?

Pripravujeme sa na sezónu. :) Tým, že pracujeme fullservisovo, obdobie mimo sezóny venujeme prípravám svadobných výstav. Jesennú v Event House Žilina a jarnú v našom Kursalone Trenčianske Teplice. Samozrejme, nájdeme si čas aj na cestovanie a relax, pretože potrebujeme nabrať energiu a nové nápady, aby sme mohli neustále napredovať. Svadby sú nekončiacim procesom, nikdy si nemôžete povedať, že všetko viete a nemáte čo zlepšiť. A tým, že sa pomaly upúšťa od tradícií, niekedy sa stane, že svadobná sezóna trvá takmer celý rok. :) 

Každý chce mať dokonalú svadbu, ale čo také "katastrofické" scenáre? Stalo sa vám už tiež niečo, čo vám vyvolalo úsmev na tvári?

Úsmev na tvári nám vyvolávajú zatiaľ len milé situácie a emócie. Pevne verím, že to tak ostane.

Sú Slovenky náročné nevesty?

Osobne si myslím, že všetky nevesty sú v istom zmysle náročné. Či už ide o nevestu, ktorá túži, aby jej svadba bola veľká párty, alebo nevestu, ktorá plánuje rozprávkovú romantickú svadbu, v oboch prípadoch sa snažíme pripraviť svadobný deň plný pohody.

Svadby na Slovensku sa vyrovnávajú zahraničným a už to nie je o tom, že si vyberiete šaty a hlavné jedlo a idete sa vydávať. Na začiatku sa stáva, že nevesta nemá vôbec predstavu, čo všetko sa na trhu nachádza. Ako postupne objavuje všetky možnosti, stúpajú jej nároky a rovnako aj obava, že ak sa náhodou rozhodne zle, niečo sa pokazí. Práve preto sme tu však my, aby sme zladili predstavy našich neviest s dodávateľmi, ktorým stopercentne dôverujeme. :)

Váš bežný deň vyzerá...

Prídeme do práce, vybavíme emaily a venujeme sa konkrétnym svadbám. Väčšinou máme osobné stretnutia, po ktorých zostavujeme s celým tímom koncept svadby, objednávame dodávateľov a pod.

Rýchla rada pre nevesty, ktoré prepadávajú panike...

Svadba je krásna udalosť. Treba si ju užiť najviac, ako sa dá a uvedomiť si, že je o mužovi, ktorému hovoríte áno a o ľuďoch, ktorí si to prišli užiť spoločne s vami. Všetky detaily na svadbe sú dôležité, ale ak sa vám náhodou pokazí nejaká maličkosť, nenechajte si ňou ani na sekundu pokaziť svoj krásny deň. Sú s vami všetci, ktorých ľúbite, a to je to najdôležitejšie. :)

Aaaa, klapka! :) Áno, vážení, to je na dnes od Zuzky všetko. Ak sa vám pozdávali jej slová, určite omrknite aj ich webku, prípadne FB, aby ste sa o nich a ich práci dozvedeli ešte viac. A samozrejme, ak plánujete svadbu a hľadáte fantastickú agentúru, tak im nezabudnite napísať. Ak si ešte stále nie ste istí, či vôbec potrebujete agentúru, skúste si pozrieť tento článok

Nám už nezostáva pred víkendom nič iné, len sa poďakovať Zuzke za jej čas a zaželať vám všetkým krásny víkend plný lásky, smiechu a slnečných lúčov. :) 

Zdroje: 1-7

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame