Perfect Day

Po dvoch týždňoch vám dnes opäť prinášame náš ďaľší pokec. Keďže nám vonku všetko začína kvitnúť rozhodli sme sa ešte chvíľku zostať pri kvetinovej tématike a v dnešnom rozhovore sme vyspovedali dve super talentované žienky Lenku a Moniku z Ateliéru Papaver. O Ateliéri Papaver mi prvý krát vravela kamarátka, keď som jej oznámila moje plány na Perfect Day. Hneď ma informovala, že Papaver si musím určite omrknúť. Keď som potom od bráška a jeho priateľky dostala na narodeniny nádhernú kyticu takisto od Papaver, vedela som, že to čo Lenka a Monika robia je určite niečo, čo stojí za všimnutie. Tak som si ich všimla. Omrkla som ich stránku, zaľúbila sa do ich práce, prizvala na palubu Perfect Day a zrobila rozhovor, ktorý si práve teraz môžete prečítať tu:) Poďme na vec!

Ako sa to všetko začalo?

Spoznali sme sa na vysokej škole. Už počas štúdia sme rozmýšľali do čoho sa pustíme. Zatiaľ sme veľa cestovali, našli sme si záľubu vo fotografii aj v maľbe. O pár mesiacov po ukončení štúdia Krajinnej a záhradnej architektúry sme si otvorili svoj vlastný ateliér. Práca s rastlinami bola pre nás prirodzenou voľbou. Tak ako pri návrhu zelene v exteriéri tak aj v interiéri.

Snívali ste niekedy o nejakých úplne uletených kariérach?

Asi je to zvláštne, ale nie. Vždy sme mali jasno, že chceme pracovať s prírodou, hľadali sme už len tú správnu formu. Rovnako sme vedeli, že chceme byť samostatné, slobodné a chceme na sebe makať. Podnikanie nám to spĺňa.

Ak by ste mali opísať Vašu prácu troma slovami, aké by to boli?

Nechávame vyniknúť prírodu.

Perfect Day, svadobna inspiracia, Pokec s Atelier Papaver_0001

Kde beriete inšpiráciu?

Základom našej inšpirácie sú otvorené oči a myseľ. Otvorené oči preto, aby sme videli farbu listov, štruktúru kôry, veľkosť plodov, tvar konárov. Jednoducho rozmanitosť prírody ako takej v každom ročnom období. Otvorená myseľ nám pomáha vnímať, že je aj na prvý pohľad neskombinovateľné sa zlúčiť dá. Vidieť nové možnosti a neštandartné použitie materiálov. A samozrejme cestovanie a neustále sledovanie nových trendov v zahraničí je tiež dôležité.

Máte nejaký obľúbený kvet, bez ktorého si neviete predstaviť svoj život?

Fascinuje nás skôr premenlivosť jednotlivých ročných období. Čo pre nás znamená, že každé tri mesiace príde k úplnej zmene v sortimente rastlín aj v používaných materiáloch.

Perfect Day, svadobna inspiracia, Pokec s Atelier Papaver_0002

Aký bol Váš obl’úbený job/zákazka/klient, ktorý ste kedy robil/s ktorým ste kedy spolupracovali?

Teší nás keď uspokojíme požiadavky firemnej klientely (ESET, SNG, ORIFLAME, DATALAN, ELESKO, KEMPINSKI, KB-KOMERČNÍ BANKA…). Avšak rovnakú radosť máme aj so spolupráce s nevestami, z čoho vznikajú mnohokrát aj osobné priateľstvá.

Aké je Vaše absolútne najobľúbenejšie miesto na zemi?

Zbožňujeme pohľad na odletovú tabuľu a chvíle, keď nasadneme do lietadla a ideme spoznať pre nás novú krajinu. Nehľadáme obľúbené miesto, ale objavujeme rôznorodosť krajín a ľudí, obohacuje nás to.

Perfect Day, svadobna inspiracia, Pokec s Atelier Papaver_0003

Tancovať v daždi alebo radšej čítať zaľúbený list?

Aby bol život krásny, rozmanitý a plný treba sa naučiť tancovať v daždi.

Slané alebo sladké?

Lenka slané, Monika sladké.

Aká je Tvoja obľúbená spomienka z detstva?

Monika: Spomínam si na chvíle v jablkovom sade, keď som si pravidelne s dedkom zdriemla pod stromom.

Lenka: Pri vôni ruží si vždy spomeniem na svoju veľkú perovú perinu. Vždy som ju vyniesla na dvor a pri vôni babičkiných ruží zaspala.

Perfect Day, svadobna inspiracia, Pokec s Atelier Papaver_0004

Na čo by každá nevesta mala myslieť, pri výbere kvetov na jej svadbu?

Kvet je krásny a nežný, tak ako láska. Je teda skôr symbolom ako dekoráciou. Kvety sú neoddeliteľnou súčasťou svadby, vnesú na svadbu noblesu, eleganciu a prírodu. Nechávate vyniknúť kvetom, nechávate vyniknúť aj vašej láske. Možností je veľa a urobíte najlepšie ak sa o všetkom poradíte s odborníkom.  

Lenka a Monika, ďakujeme za váš drahocenný čas! Ateliér Papaver má sídlo v mojom rodnom meste Trnave, ale som si istá, že Lenka a Monika vám radi pomôžu aj ak ste z iného kúta Slovenska, veď ste to videli, samy povedali, že rady cestujú :)) Ak vás ukážky práce, prípadne odpovede týchto dvoch slečien zaujali, mrknite sa na ich profil tu u nás, alebo skočte rovno na ich webstránku.

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame