Perfect Day

Krásne dobré ráno/deň/večer želáme:) Ako sa dnes máte? Dúfame, že perfektne!

Tento článok sme mali naplánovaný pripraviť už dlhšiu dobu, ale konečne sme sa k nemu dostali a dali ho dokopy. O čom, dnes budeme písať? O fontoch. Áno možno nie úplne svadobná téma, ale vydržte to s nami, my na tú svadbu nadviažeme:)

Za posledných pár rokov sa na trhu s modernými a krásnymi fontami akoby vrece roztrhlo a takmer každý deň môžete nájsť na stránkach s fontami nepreberné množstvo nových fontov, či už na predaj alebo na stiahnutie zdarma. Aj napriek tomu sa u nás (ale aj vo svete) stále používa pomerne veľké množstvo zastaralých fontov, ktoré by si podľa nás už naozaj zaslúžili ísť do dôchodku.

Nebudeme vás zaťažovať úplným zoznamom takýchto fontov, pretože sa chceme sústrediť na budúcnosť a nie minulosť, ale jeden nám nedá nespomenúť. Týmto fontom je Scriptina Pro. 187624Ruku hore tí z vás, ktorí tento font dôverne poznajú? Ak ste tento font náhodou ešte nikde nezaregistrovali, tak nám prosím dajte vedieť, kde žijete, ideme tam aj my:) Tento font je voľne prístupný font, ktorý sa za posledných cca päť rokov stal neuveriteľne populárnym. Áno aj ja (Soňa) som ho pred piatimi rokmi použila vo svojom logu, ale keď som ho zbadala okrem iných miest aj na billboardoch McDonald's vedela som, že je čas na zmenu. Odvtedy som font svojho loga zmenila asi 3x, ale Scriptina mi naozaj vôbec nechýba. Práve naopak, vždy keď tento font vidím, tak sa musím len usmievať a neveriacky krútiť hlavou, pretože aj napriek tomu, že je to veľmi pekný font, pripadá mi zastaralý a otrepaný, používa ho naozaj už takmer každý. A pritom je toľko nádherných fontov.

Tak sme sa dnes rozhodli mrknúť na nejaké fonty, ktoré momentálne letia. Môžu sa vám zísť pri navrhovaní pozvánok, menu, zasadacieho poriadku, ale aj v každodennom živote, ak chcete trošku okoreniť vaše dokumenty:) Väčšina týchto fontov je platená, niektoré sú drahšie, niektoré lacnejšie, ale podľa nás stoja za to! Ak chcete font nájsť, stačí len zadať do google jeho meno a tadááááá ste na ceste do sveta plného funky fontov:)

Untitled-3

Ešte jeden tip na záver. Ak sa vám zapáčil niektorý z platených fontov, či už z týchto našich, alebo ste našli nejakú inú chuťovku, pred kúpou fontu sa uistite, že obsahuje aj našu slovenskú diakritiu, problematické bývajú hlavne č,ž,ť,ň. Aby ste neboli po kúpe sklamaný, že font nedokážete využiť pri písaní v našej ľúbozvučnej slovenčine:)

Máte aj vy nejaký obľúbený font, o ktorý by ste sa s nami chceli podeliť? Napíšte nám do komentárov pod článkom. Tešíme sa na vaše tipy. Krásny deň!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame