Perfect Day

Dnešné pondelkové ráno si posvietime na túto priam filozofickú otázku, ktorú by si mala položiť každá nevesta ešte pred tým, ako sa vyberie na lov tých svojich vyvolených svadobných šiat. Po prvej, tej najdôležitejšej otázke, ktorá to všetko spustí, druhej, ktorá určí termín, sú šaty v podstate tretia najdôležitejšia otázka pre každú budúcu nevestu. :)

Žiaľ, alebo našťastie, príroda nám každej nadelila do vienka iný druh postavy, a to, čo vyzerá dokonale na jednej postave, nemusí vôbec sedieť inej postave. Je dôležité uvedomiť si to ešte pred samotným výberom šiat, aby sme potom neboli sklamané, keď sa uvidíme v zrkadle vo vysnívanom modeli a vôbec v ňom nebudeme vyzerať ako modelka na obrázku. Obzvlášť dôležité je myslieť na tento fakt, keď si objednávate šaty “naslepo” z internetu.

Či už ste jablko alebo hruška, obdĺžnik alebo ideálne presýpacie hodiny, pre každý typ postavy existujú šaty, v ktorých vyniknete a ktoré pomôžu zakryť menšie nedokonalosti a zvýrazniť prednosti. A hlavne, v ktorých budete očarujúco krásna nevesta. :)

Poďme sa teda bez ďalších rečí pozrieť na to, aké základné princípy výberu šiat fungujú pre jednotlivé druhy postáv. A keďže žijeme v reálnom svete, nie vo svete modeliek z katalógov, názorne vám niektoré rady odprezentujeme na vlastnom tele my - reálne baby z Perfect Day. ;)

 13492958_10208850860376053_407073381_n

Hruška

Útlejšie ramená a širšie boky - to je Hruška, ktorá býva veľmi častým typom ženskej postavy a veľmi jej svedčia romantické druhy šiat. Vašou devízou je užšia horná časť tela a pás, ktoré zvýrazníte pomocou zaujímavých prvkov a výrazných detailov na vrchnom diele šiat. Širšie boky poľahky skryje sukňa do tvaru A, no nie priveľmi objemná, aby ste nedosiahli opačný efekt pritiahnutia pozornosti na spodnú časť tela. Snažte sa opticky predĺžiť postavu, no zabudnite na priliehavé šaty v štýle morskej panny, koré len zdôraznia vaše problémové partie.

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0001Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0002Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0003Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0004

Obdĺžnik 

Ide o rovný typ postavy, kde prsia, pás i boky sú viac-menej súmerné. Aj keď sa môže zdať, že ide u ženy o veľmi nevďačný typ postavy, stačí pár trikov a dokážete s ľahkosťou vykúzliť očarujúcu ženskú siluetu. Základom je zvýrazniť inak nevýrazný pás (napr. pomocu opasku) a nebáť sa pridať na objeme v dolných partiách (napr. veľká sukňa do tvaru A). Tento typ postavy zvyčajne býva "menej obdarený", preto môže nevesta pokojne siahnuť aj po výrazných prvkoch či riasení v horných partiách tela. Ideálnym detailom je odhalený chrbát, či originálny strih a nápadité zdobenie v oblasti dekoltu.

Obrátený trojuholník

Ak máte širšie ramená ako boky, ste postava Obrátený trojuholník. V tomto prípade sú vhodné šaty, ktoré zvýrazňujú pás a pozornosť ťahajú na dolné partie - teda boky. Nič nepokazíte ani splývavými šatami vyzdvihujúcimi tie správne krivky. Ideálne sú šaty, ktoré sa rozširujú od pása a "dorovnávajú" širšie ramená. Pomôcť môže aj kontrast materiálov a vzorov na spodnej polovici tela.

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0009

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0010

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0011

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0013

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0012

Jablko

Dámy, ktorých problémová partia je bruško a pás majú širší ako ramená a boky, by naň nemali pútať pozornosť zbytočnými zdobeniami a detailami v páse. Ideálne sú šaty, ktoré majú zaujímavé výstrihy, lebo jabĺčkovým postavám príroda často nadelí nádherný plný dekolt. K peknej ženskej postave dopomôže najmä empírový strih šiat prestrihnutý pod prsiami.

Presýpacie hodiny

Tak táto postava je jednoznačne najideálnejšia, lebo je nádherne súmerná. Ak máte ramená a boky proporčne rovnaké, pričom pás je menší, vyhrali ste. Budú vám sedieť takmer všetky strihy šiat. Šaty, ktoré zvýraznia štíhly pás dodajú neveste neodolateľnú ženskosť. Na takejto postave vyzerajú úžasne aj hlbšie výstrihy v tvare V, a rovnako perfektne jej sedia tak priliehavé, ako aj šaty s A-čkovou sukňou.

Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0005Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0006Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0007Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0008 Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0014Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0015Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0016

V každom prípade, či si už tie svoje svadobné šaty požičiate zo salónu, alebo objednáte z internetu, pokladáme za absolútne nevyhnutné, aby ste si jednotlivé typy šiat vyskúšali. Nehovoriac o tom, že chodenie a skúšanie šiat po salónoch je totálne skvelá nevesto-družičkovská aktivita. No ešte predtým by bolo dobré pripraviť sa, postaviť sa pred zrkadlo a objektívne zhodnotiť, aký typ postavy máte, aby ste vedeli, po akom type šiat v salóne siahnuť. Ak si však nie ste isté, či ste sa zhodnotili správne, návšteva salónu sa stáva o to dôležitejšou, lebo práve tam vám budú dievčatá - odborníčky, ktorým už prešlo “rukami” a salónom množstvo neviest a všetky typy postáv - vedieť najlepšie poradiť a usmerniť.

Aj my sme výber šiat zverili do rúk odborníkom a tie "pravé" pre nás vybrali skúsené dievčatá zo salónu Glamour of Angels, ktoré sme popri tom pre vás aj vyspovedali: Na čo je podľa vás najdôležitejšie myslieť pri výbere šiat?  Pri výbere svadobných šiat treba hlavne myslieť na to, aké ste a čo na sebe milujete, čo chcete nechať vyniknúť, a čo práve naopak schovať.  Aby ste sa vo svoj svadobný deň cítili ako kráľovné večera. S akými požiadavkami najčastejšie prichádzajú nevesty? Nechávajú si poradiť alebo sa striktne držia svojich predstáv?  Každá z nás je jedinečná, a to platí aj pri výbere šiat. Niektoré nevesty majú jasnú predstavu o šatách, a niektoré sú otvorené možnosti nechať si od nás poradiť. Stretávame sa aj s nevestami, ktoré si nástojčivo stoja za svojím, i keď ich výber nie je práve najlepší, a tým pádom vyskúšajú veľké množstvo šiat, pretože žiadne nie sú tie pravé, a to len preto, lebo hľadajú šaty, ktoré ich nevystihujú a nie sú to ony. Totižto, je to tak, že to, čo máme vysnívané, nemusí byť v zásade to najvhodnejšie pre nás.  Okrem toho, že výber šiat by sa mal prioritne orientovať podľa druhu postavy, mnoho neviest chce byť "in" a svoj výber podriaďujú aj aktuálnym trendom. Aké sú teda aktuálne trendy pre svadobné šaty v roku 2016? V čom sa líšia nové trendy od predchádzajúcich? Akú radu by ste dali nevestám, ktoré chcú byť v svoj deň D “in”?  Dizajnéri nás každý rok prekvapia niečim iným – inovatívnym. Pre tento rok dali do popredia hladké línie, menej zdobenia, prepracované strihy, efektne riešené živôtiky a honostné materiály ako je satén a čipka a samozrejme nezabudli na farby. Tým stále kráľuje farba Ivory a biela, ale do svojich kolekcií vniesli veľký kus romantiky použitím pastelových odtieňov ako ružová, fialová, platinova. A čo sa týka rady, tak aby pri výbere šiat mysleli na to, v čom sa cítia výnimočné a krásne a nechali vyznieť svoju osobnosť a krásu.
Perfect Day, svadba, slovensko, ake saty aky typ postavy_0018
Základ je teda identifikovať, aký typ postavy máte, vedieť v čom vyniknú vaše prednosti, v čom sa cítite krásna a nájsť tie pravé šaty by už mala byť hračka. Jednoduché, nie? :) Ak už máte šaty vybraté, riadili ste sa pri ich výbere svojim typom postavy? Nechali ste si v salóne poradiť? Podeľte sa o svoje skúsenosti a zážitky pri výbere šiat v komente pod článkom. Ak sa na to ešte len chystáte, veríme, že vám náš článok pomôže vo výbere vašich perfektných svadobných šiat, aby ste zažiarili a všetkým (no hlavne JEMU) padla sánka, keď vás uvidia.
Ďakujeme dievčatám Peťke a Slávke zo salónu Glamour of Angels, ktorý nájdete v Bratislave aj v Košiciach, a ďalšie ďakujem na záver patrí Ľubke a Riškovi za dokonalý makeup a účesy, Fashion Institute za poskytnutie priestorov, a našej Soničke za perfektné fotky. :) Tešíme sa na vás v stredu s ďalšou dávkou sviežej a perfektnej inšpirácie pre vašu svadbu. Krásny začiatok týždňa prajeme z Perfect Day!
Credits: 1
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame