Perfect Day

Prichystať štedrovečernú hostinu pre celú rodinu a priateľov je skutočne veľká výzva, ktorá si vyžaduje veľa energie a času. Čo by sme však neurobili pre našich milovaných, že? Nie je to však samozrejme len o jedle a pití, ale o celkovej vianočnej atmosfére, ktorú hosťom chceme vyčarovať, aby sa v našom domove cítili príjemne. K tomu neodmysliteľne patrí aj vianočná výzdoba, ktorá ako čerešnička na torte dotvára túto idylickú vianočnú mozaiku. No a keďže  Vianoce máme predo dvermi, je najvyšší čas sa zamyslieť, do akého štýlu ju tento rok zladiť.

Dlhé večery v tomto predvianočnom období ponúkajú skvelú príležitosť na rôzne DIY projekty. My sme pozbierali niekoľko z nich, s ktorými vám tento rok pomôžeme vytvoriť rozžiarený vianočný domov. Priznáme sa čestne a bez nútenia, že sme sa inšpirovali hlavne severským štýlom zo Škandinávie, ktorých si vás získa svojim minimalizmom, prírodnými materiálmi a kovovými tónmi .... a samozrejme nechýba ani červená:)

Privítajte hostí ako sa patrí...

Aká prvá vec vám udrie do očí, keď prídete cez Vianoce k niekomu na návštevu? No predsa vianočný veniec na dverách! Na jeho výrobu nepotrebujete ani veľa zručnosti, ono to ide tak samo od seba. Určite si zájdite najprv na krátku prechádzku do lesa a materiálu budete mať až až. Potom už len kúpiť lepiacu pištolku  (Must have pre každú kreatívnu dušu!) a môžete začať tvoriť. S nainštalovaním svetielok to možno nebude take jednoduché, ale váš drahý prípadne sexy sused od vedľa vám iste rád pomôže:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0829

Krásne vyzdobené okná budú už zďaleka vítať vašich hostí. Môžete to poňať úplne jednoducho v duchu našich tradičných Vianoc a dať do okien misky s orieškami, vetvičky a k tomu zapáliť sviečky... Romantika ako vyšitá! Super nápad je aj girlanda s vianočnými guľami, hviezdami, srdiečkami  alebo úplne netradičná verzia do kuchyne s vykrajovačkami na vianočné pečivo:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0837

Nezabudnite ani na schody...

Aj keď sa hostia pravdepodobne nevyberú po nich nahor do vašej spálne, ak  máte v dome schody určite využite možnosť a vyzdobte ich. Stačí aj úplne jednoducho s vetvičkami ihličia a hneď je to iná káva. Dajte šancu aj zaváracím pohárom od babičky- tie sú posledné roky veľmi populárne a okrem nakladaných uhoriek vám dobre poslúžia aj na takúto peknú vianočnú výzdobu schodiska.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0840

Servíruje sa slávnostná večera...

Prichádzame do jedálne, kde čaká krásne prestretý vianočný stôl na ktorý sa už o malú chvíľu budú servírovať kulinárske dobroty. Pri výzdobe slávnostnej tabule by ste sa mali zamerať najprv na centrálny prvok, ktorý umiestnite v strede stola. Môže to byť napríklad živá štóla s vetvičkami ihličia, do ktorej naaranžujete sviečky v rôznych veľkostiach a tvaroch a doplníte šiškami. Tropjposchodový etážer by ste mohli síce použiť na servírovanie vianočných sladkých maškrt, ale ak ich máte viac jeden pokojne obetujte na netradičnú výzdobu stola... svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0830

Obrúsky sa dajú zložiť na tisíc spôsobov, ale nemusíte vôbec na to ísť komplikovane a skúšať labuťky, stromčeky a iné komplikované tvary. Zrolujte ju do rolky, previažte stužkou, ktorú ozdobíte škoricou, ihličím alebo vašou obľúbenou vianočnou ozdobou a máte hotovo.. a ani to nebolelo, že?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0821svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0820

Pokiaľ chystáte večeru pre veľkú rodinu, je dobré už vopred zamedziť rôznym zbytočným konfliktom a usadiť ich podľa vášho zasadacieho poriadku. Kartičky napíšete za pár minút, spravíte ešte malú dierku do ktorej vložíte kúsok rozmarínu a voňavá menovka je na svete...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0831

Útulné vianočné posedenie ...

Po dobrej večeri treba hosťom dopriať šálku dobrej kávy v pohodlí vašej obývačky. Na pohovke by nemala chýbať kopa mäkkučkých vankúšov ako inak...s vianočnou tématikou:)  Poťahy na ne si možete vyrobiť bez problémov aj sami. Ako na to sa dozviete tu alebo tu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0833

Vianočné posedenie rozžiarite aj rôznymi dekoráciami na konferenčnom stolíku, na poličkách, či na krbe. Nás zaujal nápad vyrobiť si zasneženú sklenenú guľu tu. Nie je to vôbec ťažké, určite to vyskúšajte!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0824

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0825

No a bez vianočného stromčeka si Vianoce ani nevieme predstaviť. Neholdujete živým ani umelým stromčekom? Tak sa dnes inšpirujte u nás týmito originálnymi kúskami z recyklovaného papiera a medovníkov...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0834

Táák a kým sa s Vami rozlúčime, prezradíme Vám ešte mená výhercov cien od skvelého svadobného salónu Wedding Avenue... Tamtadadáááá, poukážku na 20% zľavu na chutné dolly sukničky vyhrávajú Zuzana Pechová, Dominika Golmicová, Veronika Bartová a šťastnou výherkyňou 100 eur poukazu na požičanie šiat sa stáva Sandra Nadaská. Gratulujeme dámy !

Tie z vás, ktoré ste tentoraz obišli naprázdno však nezúfajte! Máme pre vás pripravenú ďalšiu lákavú súťaž:) Ako vždy treba sledovať našu facebookovú stránku, kde sa dnes o 12.00 začína opäť súťažiť. Cien máme ešte dosť, tak len smelo do toho!

Držíme palce a prajeme ešte krásnu stredu:)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31-32

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame