Perfect Day

Krásnu stredu priatelia! Sme radi, že ste práve dnes nakukli na náš blog, veď je aj o čom čítať :) V spolupráci s naším obľúbeným slovenským portálom Sashe sme pre vás totiž pripravili sériu troch článkov, v ktorých vám postupne ukážeme svadobné trendy na rok 2016. Poňali sme to však v trochu inom štýle než obvykle. A v čom je teda rozdiel? Tentoraz to nie sme MY, kto prichádza s inšpiráciou, ale ste to práve VY, kto určuje svojím výberom, čo je na Sashe IN a čo by jednoznačne nemalo na slovenských svadbách tento rok chýbať.

Zvedavé na prvých troch adeptov na trend roka 2016? Tu ich máme:

1. Čipka

Hláste sa, kto z vás NEtipoval čipku? Predpokladáme, že asi málokto :D Čipka podľa nás presne vystihuje to, po čom mnohé nevesty túžia, a tým je nežná romantika. Na druhej strane v nej však môžete vyzerať aj sexy a luxusne, a práve táto mnohotvárnosť robí z čipky obľúbený nadčasový materiál, ktorý nás asi nikdy neomrzí. Poďme sa však pozrieť na možnosti, ako ju zakompovať do svadby. Na Sashe nájdete veľa šikovných dievčat, ktoré vám ušiju úžasné čipkované svadobné šaty (napr. AtelierDeCouture, Dyona alebo SeeChic a i.).

O doplnky z čipky však tiež nie je núdza. Ak ešte nemáte podväzok alebo závoj, určite oslovte Be Chic. Čipkované náhrdelníky vyrába zase talentovaná LukZu. Zahanbiť sa však nenechajú ani umelecké duše z kategórie svadobných tlačovín a dekorácií. Tieto milé prírodne ladené čipkované svadobné oznámenia pochádzajú z dielne Jane_Made a visačky na darčeky, ako aj svadobné pierka zas od skvelej svadbolina, a Lillya sa rada postará o to, aby ste si mali na čo zavesiť svoje svadobné šaty :) A čo tak darčeky pre hostí alebo menovky na stôl v tvare srdiečok? To už necháme na vás, ale vyrobiť si ich môžete dať u lei.la.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1021svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1016svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1019svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1017

2. Výšivka a folklórne ornamenty

Možno kedysi by ste si povedali, že folklór je akurát tak pre naše babky a pre ľudové súbory, no momentálny kurz ukazuje presný opak a ľudové motívy si našli svoje popredné miesto na slovenských svadbách. Tento veľký comeback ľudovej výšivky z učebníc dejepisu nás nesmierne teší, pretože folklór patrí jednoznačne k nášmu národnému dedičstvu a musíme si ho strážiť :) Už nie je až také nezvyčajné mať svadobné šaty s vyšívaným opaskom od Folkovej alebo AtelierDeCouture zo Sashe, alebo prísť na svadbu ako hosť s folkovým náhrdelníkom od quappe, čelenkou od bazu či náušnicami od Handmade.Dafi.

Doladiť treba aj mladého pána ženícha, preňho sme objavili napríklad tohto vyšívaného motýlika od sujara. Krásne obrúčky s ľudovým motívom vám vyrobí Henrieta Mocová a uložiť si môžete napríklad do drevenej krabičky od Renija. Okrem doplnkov sa dá výšivka skvelo využiť aj pri svadobných oznámeniach, ktoré nájdete napríklad u mladucha.svadba alebo Vanilkový kaktus. No a nakoniec, aby vaši hostia neodchádzali s prázdnymi rukami, im môžete podarovať tieto malé srdiečka s folklórnym motívom od flori.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1024

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1026svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1025

3. Vinič 

Ako (zatiaľ) posledný, tu dnes máme pre vás vinič. Pýtate sa, ako súvisí vinič so svadbami? Možno skôr ako k samotnej rastline sa tento trend viaže k svadobnému vínu. Svadobné víno by totiž nemalo len dobre chutiť, ale aj pekne vyzerať. Zabudnite však na klasické etikety! Na Sashe nájdete niekoľko šikovných grafikov (Depingo design, Mooza design, Maymic), ktorí vám pripravia etikety na víno presne na mieru alebo aj takéto rozkošné zátky (od DanielitasWorld) namiesto klasických korkových.

Tento rok sa nebudeme stretávať s viničom len v podobe vína, ale aj ako doplnkov do vlasov, do ktorých sú zakomponované bobule hrozna (napr. Sohemi_art) alebo halúzky viniča, ako napríklad v  jednoduchom venčeku od Magaely.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1027

Čo vravíte na prvé tri tohtoročné Sashe trendy? Inšpirovali sme vás? Ktorý je váš najobľúbenejší nám môžete dať vedieť prostredníctvom komentárov pod článkom :)

Držte sa, majte sa a v piatok sme tu zas! :)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame