Perfect Day

Krásny, aj keď trocha upršaný, prvý októbrový pondelok prajeme všetkým budúcim nevestám i svadobným nadšenkyniam či nadšencom. Dnes máme pre vás pokračovanie nášho seriálu Svadby podľa elementov s nápadmi, ako zakomponovať jednotlivé elementy do výzdoby či celého konceptu svadby.

Oheň a vodu už máme za sebou, a teraz nás čaká naše obľúbené drevo. Drevo a svadba toho majú spoločného viac než dosť. Patrí mu dokonca aj výsada prívlastku piateho výročia manželstva, ktoré je označované ako drevená svadba. Drevo symbolizuje stabilitu, stálosť a silu. Predstavuje vzťah, ktorý má hlboké korene a každým rokom mocnie, rastie a košatie.... ako strom, ktorý každú jar vyháňa nové konáre a svoje korene zapúšťa hlbšie a hlbšie. Presne ako vaša láska po piatich rokoch manželstva… :)

perfectday-svadba-drevo_0002 Drevo ako prírodný materiál je stelesnením všetkého krásneho, čo nám príroda ponúka. Pocit tepla a atmosféru, ktorú drevené prvky dokážu vykúzliť nemajú obdoby. Rozmanitá štruktúra povrchov, odtiene a tvary sú dokonalým materiálom pre kreatívne svadobné šantenie. Jeho využitie je naozaj širokospektrálne, stačí len popustiť uzdu fantázii a mať, či nájsť, šikovné ruky, ktoré vám vaše predstavy zrealizujú do reality, veď z dreva sa dá vyrobiť naozaj čokoľvek. A čo také by to mohlo byť, si ukážeme hneď teraz…

Drevo a výzdoba

To, že drevo je obľúbeným prvkom svadobnej výzdoby v rustikálnom, boho, natural, či vintage štýle, je všetkým jasné. V spojení so záplavou kvetín a zelenej vytvorí čarovné aranžmá na stole v podobe stredových dekorácii, menoviek, originálneho menu, ale aj v ostatnom priestore, kde môže poslúžiť ako originálna svadobná fotostena, svietniky, tabule, a pod. Aj keď kombinácia dreva a ohňa môže byť trocha nebezpečná… svietnikom z dreva sa jednoducho nedá odolať… :)

perfectday-svadba-drevo_0007

perfectday-svadba-drevo_0008

perfectday-svadba-drevo_0011

perfectday-svadba-drevo_0003

Drevo ako originálny doplnok

Drevo nemusí krášliť výlučne stoly, ale aj ženícha či nevestu. Nám učarovalo najmä spojenie dreva a kovu v obrúčkach a originálny hrebeň vo vlasoch nevesty. Ale treba uznať, že šmrncovný a hravý drevený motýlik či manžetové gombíky majú tiež niečo do seba… motívov a prevedení je neúrekom, od bláznivých farebných až po striedme a výsostne elegantné modely.

perfectday-svadba-drevo_0004

perfectday-svadba-drevo_0005

Ruffled - photo by http://www.melissabrandman.com/ - http://ruffledblog.com/highland-springs-resort-wedding/

Svadba v stodole 

Ak sa neviete nabažiť energie z drevených prvkov, skúste vymeniť tradičné chladné reštaurácie a kultúrne domy za originálne priestory stodoly a humna - tie najkrajšie nájdete aj u nás na blogu. A ako krásne môžu také priestory vyzerať, si môžete pozrieť tu alebo tu. Ak máte navyše k dispozícii aj krásnu záhradu, candy bar zo sudov alebo paliet ideálne podčiarkne celkovú atmosféru vášho dňa.

perfectday-svadba-drevo_0001

perfectday-svadba-drevo_0010

Toľko drevenej inšpirácie na dnes… :) Veríme, že sme vás inšpirovali pri vašom plánovaní svadby v znamení dreva. No ak už máte takú svadbu za sebou, potešíme sa, keď sa s nami podelíte o výsledok v komentári pod článkom.

Krásny deň a týždeň!

Credits: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame