Perfect Day

Dnes trošičku odbočíme od momentálnych aktuálnych trendov, od všetkých tých pastelkových farieb, od jemného vintage a vrhneme sa do niečoho viac "funk". Dnes vám predstavíme štýl Rockabilly.

Rockabilly je jeden zo skorších štýlov rock and rollu, ktorý vznikol v skorých 50tych rokoch, najmä na juhu USA. Ako žáner sa v ňom prelínajú zvuky amerického folku a westernové hudobné štýly ako country a bluegrass. Dnes sa už ale termín Rockabilly nepoužíva len v spojení s hudbou, ale hlavne s módou a celkovo so životným štýlom.

Nás samozrejme štýl Rockabilly zaujal hlavne v spojení so svadbami. Je to totiž niečo úplne iné, na čo sme na svadbách obvykle zvyknutí. Poďme tento štýl preskúmať podrobnejšie.

Hlavnou farebnou kobmináciou tohoto štýlu je obvykle čierna, červená a biela, ale samozrejme sa dá tento štýl veľmi dobre nakombinovať aj s inými farbami ak tieto nie sú zrovna vaše obľúbené. Tzv. "polka dots", sú takisto veľmi obľúbený motív, ktorý sa v 50tych rokoch nosil takmer na všetkom, takže ho takisto nezabudnite zahrnúť. A keďže Rockabilly je v prvom rade odvodený od hudobného štýlu, uistite sa, že zakomponujete do dekóru aj hudobné prvky, či uz notové osnovy na obaloch na príbor, staré platne ako podložky pod taniere, prípadne ako stojany na koláčiky.

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0016

Čo sa týka svadobných šiat, tak takým ich typickým prvkom, je samozrejme štýl 50te roky, takže by mali byť hore úzke, obtiahnuté, korzetové, prípadne aj s rukávmi, a hlavne od pása dolu sa rozširovať do "áčka" a končiť niekde v okolí kolien. Ale ak sa pozriete na nejaké fotky nižšie, uvidíte, že tento štýl sa dá použiť aj keď túžite po dlhých šatách, takže nesmúťte a čítajte ďalej.

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0017

Doplnky, doplnky, doplnky. Je tak veľa možností. Tu sú na ukážku len dve. Ak chcete vidiet viac, mrknite na našu Rockability nástenku na našom Pintereste. Aké strašne super sú tie slnečné okuliare? Čistá Pomáda, nie? :) Topánky opäť obsahujú farebnú schému a takisto polka dots, ale určite mrknite na Pinterest, máme tam pre Vás omnoho viac možností.

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0018

A že oukej, že už ste tomuto štýlu podľahli, ale neviete celkom, ako by ste zladili do tohoto štýlu aj vaše družičky? Verte nám, to už je to najmenej:) Tu sú troje nádherné šaty na ukážku. Skúste preskúmať portál Etsy a určite ich nájdete ešte omnoho viac.

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0019

Zabudnite na kamarátov päťkový bavorák, ktorým ste sa chceli nechať odviezť, k štýlu Rockabilly potrebujete inú káru:) Nám osobne učaroval tento nádherný kúsok:)

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0020

Vlasy a make up v tomto štýle sa nám tak ohromne páčia!!! Určite si nájdite vynikajúceho kaderníka a make up artist (tých, ktorých odporúčame my, nájdete tu), pretože tento štýl je veľmi špecifický a dosť retro, nie každý si s ním ľahko poradí.

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0021

No a na záver ešte zopár fotiek z reálnych svadieb v štýle Rockabilly, ktoré sa nám náramne páčia. Ó a samozrejme tetovania sú neoddeliteľnou súčasťou tohto štýlu, ale my si myslíme, že budete vyzerať skvele aj bez nich, ak žiadne nemáte:)

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0022

Tak? Čo si myslíte o tomto štýle? Idete do toho? Ak vás tento štýl zaujal, ale chceli by ste ho najprv vyskúšať v každodennom živote a chceli by ste ešte pár tipov, pozrite si našu Rockabilly nástenku na Pintereste a prečítajte aj tento článok (článok je v angličtine).

Perfect Day, svadba, styl, design, rockabilly_0023

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame