Perfect Day

Jeseň je už oficiálne tu, takže je načase odložiť plavky, letné veci a nachystať sa na dlhé zimné večery plné plánovania vašej svadby:) Dnes sa pozrieme na jeden z aspektov svadobného dňa, ktorý s Vami ako jeden z mála vecí zostane aj po svadbe a tým je svadobná kniha hostí.

Preč sú časy, kedy jedinou variantou bola klasická biela kniha zakúpená v kníhkupectve. Dnes je kniha hostí často nahrádzaná miliónom ďaľších možností a väčšina z nich už dokonca vôbec nemá formát knihy, ale stále je ich hlavnou úlohou pripomenúť vám roky po svadbe, kto sa tej vašej zúčastnil a čo vám v ten deň želali.

Takže poďme sa pozriet na to, čo v dnešej dobe "frčí":)

Prvé dve variatny sú ešte stále takou pomerne klasickou variantou. Ak ste si dali pred svadbou spraviť "rande" alebo tzv. predsvadobné fotografie, prečo ich nevyužiť a nevyrobiť si takúto fotoknihu s vašimi fotografiami, ktorá bude mať dosť miesta na odkazy od vašich hostí?

Alebo si dajte vašu obľúbenú fotografiu zarámovať s dostatočne veľkou paspartou, prípadne si ju nechajte vytlačiť na veľký kanvas a hostia vám môžu podpisy a odkazy nechať tam.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0001

Ďaľším nápadom, ktorý nás baví, je "message in the bottle", čiže správa vo fľaši. Zožente si nejaku peknú karafu alebo malý demižón a nechajte hostí napísať ich odkazy a rady na kúsky papierikov, ktoré potom zrolujú a vhodia do fľaše. Pozdáva sa nám takisto nápad, odkazy z fľaše si prečítať až v deň vašeho prvého výročia. Ako lepšie osláviť tento krásny deň?

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0002

Ak ste milovníkmi dreva a máte v byte dosť miesta na zavesenie takejto krásnej tabule, tak do toho. Tieto sa dajú kúpiť na Etsy, ale myslíme si, že žiadny kutil by nemal mať problém takéto niečo vyrobiť. Poverte ocina, ak je zručný typ, určite sa poteší, že môže niečím prispieť a vy máte o starosť menej.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0003

Svadobné stromy už takisto nie sú v našich končinách žiadnou novinkou najmä vďaka Zuzane zo Svadobného stromu, ktorá tieto stromčeky maľuje ručne na mieru, podľa želaní párov. Nezabudnite ale, že táto ide sa dá použiť aj s iným obrázkom ako základom, nielen stromom.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0004

Ďaľšou možnosťou je tzv. "wish tree", čiže strom želaní. Zožeňte vonku nejakú krásnu vetvu, nechajte ju buď prírodnej farby, alebo ju nastriekajte tak, aby sa farebne hodila do témy a nechajte hostí napísať ich želania pre vás na malé kartičky, ktoré potom povešajú na váš strom želaní.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0005

Ak máte na knihu hostí dostatočne veľký rozpočet, môžete zvážiť aj variantu "photobook". Zožente si starý alebo nový fotoaparát polaroidného typu (ebay.com na staré polaroidy, náš obľúbený je Fuji Instax Mini), dostatok filmových náplňí a požiadajte svojich hostí nech sa odfotia, fotku nalepia do vasej knihy a pripíšu odkaz. Alebo ešte inak, nech svoj odkaz napíšu na kriedou na malú tabuľku a potom sa odfotia aj s tou tabuľkou.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0006

Idea, ktorú som ja osobne prvý krát videla pred týždňom na jednej zo svadbieb, ktoré som fotila, ale veľmi sa mi páčila. Choďte sa prejsť ku vašemu obľúbenému jazeru (prípadne kameňolomu:)), nazbierajte si toľko kameňov, koľko budete mať hostí a nechajte ich napísať správy na kamene a vložiť ich do vázy, ktorú budete mať pripravenú na stole.

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0007

A ešte zopár nápadov na záver. Poznáte hru Jenga? Nechajte si odkazy napísať na kúsky tejto skladačky a budú vám pripomínať váš svadobný deň zakaždým, keď budete túto hru hrať. Čo takto nechať si popodpisovať deku, ktorou sa potom budete počas studených večerov prikrývať pri pozeraní telky? Máte radi puzzle? Nechajte si vytlačiť vašu oblúbenú fotku na puzzle a podpísať hostí druhú stranu tejto skladačky. Ak je jeden z vás milovníkom hudby, nechajte si podpísať svoj hudobný nástroj. Zožeňte starý písací stroj a nechajte hostí krvopotne ich správy vyťukať.

A na záver jeden z našich najobľúbenejších nápadov. Poproste svojich hostí, nech vám napíšu ich "Tip na najlepšie rande" a potom skúste tieto tipy postupne testovať:)

Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0008Perfect Day, svadba, slovensko, Kniha hosti inak_0009

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Tak ako? Vybrali ste si svoj obľúbený nápad? Veľa z vyššie uvedených nápadov a kúskov, sa dá zohnať na Etsy. Pozrite si linky k fotografiám. Veľa vecí si samozrejme môžete vyrobiť aj vy sami. Mali ste na vašej svadbe niečo originálne miesto klasickej knihy hostí? Podeľte sa s nami, pošlite nám foto, alebo nám aspoň váš nápad opíšte v komentároch pod článkom.

Želáme vám úspešný začiatok týždňa....

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame