Perfect Day

Krásne pondelkové ránko prajeme! Jar sa nám už preklápa do leta a svadobná sezóna je v plnom prúde, čo znamená aj veľa práce pre svadobných fotografov. Dnes to teda bude o dvoch šikovných fotografkách, o Zuzke a Márii, ktorých prácu nájdete aj pod menom Wildflowers - Ateliér v záhrade, a ktorých prácu vám teraz predstavíme.

Ak by ste hoci len zbežne pozreli na fotky od Wildflowers, nemala by vám uniknúť jedna veľmi podstatná vec - že všetko je fotené vonku. Žiaden interiér, žiadne umelé pózy, žiadne nepotrebné rekvizity (menej je niekedy viac), len jemné fotografie dvoch ľudí (alebo aj jednotlivcov), ktorí si užívajú okamih. Dievčatám z Wildflowers totižto v rodinných či svadobných fotkách chýbala prirodzenosť, život, čaro náhody či uvoľnená atmosféra, a tak si povedali, že by s tým bolo treba niečo spraviť. A preto sa rozhodli vytvoriť práve ateliér Wildflowers.

perfectday svadba slovensko svadobna inspiracia fotografie pr wildflower_0172A ako to vlastne celé začalo? Zuzka a Mária sa stretli na vysokej škole, kde čo-to o fotení pochytili od skvelého fotografa Tibora Huszára. Neskôr potom obe fotili pre najväčší slovenský vydavateľský dom, kde získali veľa skúseností, nielen čo sa fotenia týka, ale taktiež z tohto obdobia pochytili svoju rýchlosť, spoľahlivosť či kvalitu - prešli si totiž všetkými žánrami fotografie (od reportáží po fashion fotografiu) a museli sa naučiť šikovne si plánovať čas, aby postíhali napríklad pofotiť viacero reportáží za deň.

perfectday svadba slovensko svadobna inspiracia fotografie pr wildflower_0174Aj keď svadby môžu byť stresujúce, dievčatá z Wildflowers sa naučili pracovať pod silným tlakom, no zároveň pri tom nestratiť na kvalite či spontánnosti. Častokrát sú preto pre svoje zaľúbené páry "oázou kľudu". :) Chcú predsa fotiť šťastných ľudí počas výnimočnej udalosti, a nie vystresované kôpky nešťastia. perfectday svadba slovensko svadobna inspiracia fotografie pr wildflower_0176Čo sa štýlu fotografovania týka, dievčatá fotia na digitálne fotoaparáty a snažia sa tak využiť všetky možnosti a dynamiku digitálnej fotky. Neboja sa manuálneho režimu a ich hra s denným svetlom a protisvetlom je absolútne očarujúca a vytvára neopakovateľnú atmosféru okamihu. V postprodukcii (čiže úprava fotiek) už veľmi nezachádzajú do snovej atmosféry, ale snažia sa zachovať prirodzené farby.perfectday svadba slovensko svadobna inspiracia fotografie pr wildflower_0177Fotenie býva nenútené a aj ľudia, ktorí o sebe prehlasujú, že sú nefotogenickí a majú rešpekt pred objektívom, si prídu na svoje. S digitálnou fotografiou sa dá všelijako pohrať a experimentovať a na fotkách od Wildflowers je to aj vidieť. Nie každému fotografovi sa dokáže podariť tak dobre zachytiť emócie ako Zuzke a Majke. Ani vás nebudú "štelovať" do neprirodzených póz - zaľúbenci pri fotení dostávajú úplnú voľnosť, aby si mohli spoločné chvíle užiť naplno.perfectday svadba slovensko svadobna inspiracia fotografie pr wildflower_0178Dievčatá proste vidia krásu aj tam, kde sa možno na prvý pohľad nenachádza a vždy sa snažia o ten najlepší výkon, aby ľudia mohli pomocou krásnych fotiek spomínať na krásne svadobné chvíle. :)

"Chceme, aby nálada, ktorú odfotíme, v ľuďoch aj po rokoch vyvolala pocity šťastia a lásky, ktoré zažívali v okamihu fotenia."

Wildflowers sa nezameriava len na svadobné fotky, ale aj na fotky párov či detí. Ich prácu si môžete detailnejšie prezrieť na ich oficiálnej stránke, a nezabudnite "olajkovať" aj ich FB stránku.

Pre dnešok by to teda bolo všetko, ale už v stredu sme tu opäť! Krásny začiatok týždňa prajeme! :)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame