Perfect Day

Dnešná inšpirácia sa ponesie v inom štýle, ako sme zvyknutí. Dnes vás nebudeme inšpirovať zahraničnými vychytávkami, ktoré berú dych, ale práve naopak. Posvietime si na perličky, aké stále vídať na slovenských svadbách, svadobných fotkách, svadobných výstavách a rôznych internetových svadobných fórach. Upozorňujeme, že ilustračné fotky sme nevytiahli zo svadobných albumov založených v rokoch 1990-2000. Ide o skutočné fotky zo svadobných albumov súčasnosti, nájdené na známom slovenskom svadobnom portáli. Dnes vám chceme názorne ukázať, ako to v roku 2015 nerobiť. A vlastne už nikdy... Pripravení? Poďme na to!

1.  Torty v tvare podušiek s aplikáciou svadobných obrúčok, torty so „zapečenou“ bábikou a´la nevesta, torty v tvare knihy, prípadne torty v doslova „morbídnych“ prevedeniach. Ak môžeme poradiť, dajte šancu mladým šikovným cukrárkam, ktoré pečú s láskou a poctivo sledujú zahraničné trendy. Rozhodne vás nesklamú a vaši hostia budú len oči otvárať :-D

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0143

2.  Priestory kultúrnych domov vyžadujúcich už nejaké to desaťročie rozsiahlu rekonštrukciu. Ušetriť, kde sa dá, je úctihodná myšlienka, ale stojí vám tých pár ušetrených eur za starosti so zháňaním externého kuchára, čašníkov, použitím servisu s vyrazeným inventárnym číslom, obťažovaním rodiny so svadobnou výzdobou, ktorá koniec koncov v „kulturáku“ aj tak nikdy nevyznie tak, ako si ju v hlave naplánujeme? Nezabudnite na skoré ranné vstávanie v deň D+1 pre upratovacie práce! Nepoležali by ste si radšej o hodinku-dve dlhšie vo veľkej pohodlnej posteli s raňajkami priamo v svadobnom apartmáne? Kedy inokedy si dopriať pocit skutočného luxusu, ak nie na vlastnej svadbe?

3.  Svadobná výzdoba v krikľavých farbách a „divokých“ farebných kombináciách. Časy neónovej ružovo-zelenej, žlto-oranžovej, ružovo-fialovej alebo obdobnej farebnej palety je už nenávratne za nami. Sledujte nás, my sledujeme najnovšie trendy.

4.  Metre a metre použitej organzy. Menej je niekedy viac, no v tomto prípade rozhodne platí, že minimum organzy je najviac!

5.  Kvetinová výzdoba z umelých kvetov, umelých lupeňov ruží a plastových kryštálikov. Umelé kvety patria na cintorín, my volíme život!

6.  Výzdoba svadobného auta v kombinácii organza vs. umelé kvety. Dizajnéri automobilov popredných značiek by vám za takéto „ozdoby“ dali :-D

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0147

7.  Saténové lodičkyzo svadobných salónov za prehnane vysoké ceny, navyše v ďalšom živote absolútne nevyužiteľné. Zamerajte svoju pozornosť radšej na topánky, ktoré sú chic a nadčasové, kľudne môžu byť aj drahé, len nech z nich máte radosť dlhšie ako jeden deň. Zaslúžite si parádne črievičky, ktoré rozžiaria váš outfit aj v iný, než svadobný deň.

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0146

8.    Biele pančušky. Na kolenách prosíme, už žiadne biele pančušky!!

9.   Štrasové korunky. Nejedna z nás vo svojich 13 rokoch snívala o svojej svadbe. Ako nevesty sme sa v tom čase videli MAXIMÁLNE 25 ročné, svadobné šaty museli mať čo najväčší kruh, saténová kabelka v tvare malého batôžku nesmela chýbať a vo vlasoch jednoznačne korunka!! Sny si treba plniť, ale dámy, móda pokročila, nastal čas na update našich detských snov.

10.  Fotenie v neprirodzených pózach. Pri športe, v telocvični, pri traktore, kamióne, na koňoch, na detských ihriskách, v strnulých polohách pri starodávnom nábytku, na stavenisku s lopatami v rukách... Kam sa podela elegancia a vznešenosť svadobného páru?

11.  Biely pánsky oblek. Ibaže by išlo o svadbu homosexuálneho páru. V takom prípade sme jednoznačne za! Pánske topánky v bielom prevedení spomínať nemusíme, však?

Perfect Day, Svadba, slovensko, ako uz nie_0007

12.   Konský povoz. Tu by sme sa vrátili k bodu č. 9 , teda k dievčenským svadobným predstavám z roku ´96, kedy svadobný koč bol maximálne IN.

13.  Šunkové rolky s vajíčkovou pomazánkou ako predjedlo a hlavné jedlo zostavené z vyprážaného rezňa, bravčovej panenky na hríboch a prílohou 1/2 zemiaky, 1/2 ryža a bohatá zeleninová obloha. Vitajte na svadbe v Hornej Dolnej!! Trendy vládnu v gastronómii rovnako ako v móde. Všímajte si menu karty vychytených reštaurácii, prípadne si zabezpečte poradcu, ktorý vám okrem navrhnutia chutného a oku lahodiaceho svadobného menu, postráži aj kvalitu použitých surovín a dozrie na „poctivosť“ barmanov pri sčítavaní objednaných alkoholických nápojov. Usporíte viac než myslíte!

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0144

14.  Melóny s vyrezávanými kvetmi, srdcami a menami mladomanželov. Na dovolenke v Turecku nad týmito ovocnými kreáciami ešte dokážeme privrieť oči, ale na svadbe? Skvelou alternatívou, tohto v minulosti obľúbeného ozdobného(??) prvku, je v súčasnosti veľmi trendy  ovocná kytica. Tím z Chutné kytice vám pripraví vitamínovú bombu, ktorú vám bude ľúto zjesť.

15. Balónová výzdoba. Pri tomto bode pozor! Poznáme dva typy balónovej výzdoby. Tú, čo je "in" a tú, čo je "out". In sú momentálne jeden, dva balóny v tvare srdca, alebo veľké okrúhle balóny v pastelových farbách s úžasnými strapcovými šnúrkami. Alebo priesvitné balóny naplnené trblietkami, prípadne konfetami v tvare srdiečok. Tieto všetky sú in. Tie out sú niečo podobné ako na obrázku.

Perfect Day, Svadba, slovensko, ako u nie_0006

Určite by sa aj vo vašej pamäti našli takéto úsmevné "retro" vychytávky. Nebojte sa nám o nich napísať. S vašou pomocou prepíšeme slovenské svadobné zvyky. Dúfame, že ste si dnešný článok príjemne užili, a že ste sa aspoň trošku pousmiali. Ak sme sa vás naopak nečím dotkli, tak si z nás nič nerobte. Ako sa hovorí, proti gustu žiadny dišputát, a predsalen, je to koniec koncov vaša svadba, takže my vám do toho nemáme čo "kecať":)

Prajeme vám krásny deň a do skorého (piatkového) videnia!

* Credits *  1-2  3  4  5  6  7  8-9 10-11

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame