Perfect Day

Ani dnes tu v Perfect Day však nezaháľame a prinášame vám aj v pondelkové dopoludnie svieži závan inšpirácie, tentoraz na tému svadobného pierka pre ženícha… ale trochu inak:)

Načrime však najprv do histórie… Trošku sme rešeršovali a vypátrali sme, že rovnako ako svadobná kytica nevesty, tak aj svadobné pierko ženícha má podľa tradície slúžiť na zahnanie neprijemných zápachov, chorôb a zlých démonov zo života snúbencov a podporiť ich plodnosť v manželstve.  Pôvod tohto zvyku síce môžeme hľadať už niekde v stredoveku, ale podľa istej legendy sa pripisuje práve princovi Albertovi, ktorý si v roku 1840 vzal za manželku kráľovnú Viktóriu a údajne si vyrezal do svojho svadobného saka malý otvor, kam si potom vložil kvet z kytice jeho nevesty. Naozaj romantické gesto princ Albert:)

Či už je tento príbeh pravdivý alebo nie, už dávnejšie neplatí zásada, že svadobné pierko pre ženícha musí byť nevyhnutne vyrobené iba z kvetov. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili trošku kreatívnejšiu a zábavnejšiu verziu tohto svadobného doplnku, ktorá bude zároveň vystihovať vašu i  jeho osobnosť a vdýchne vašej svadbe punc originality. Tak teda poďme na to!

1) Papierové kreácie

Papier je úžasný materiál pre svoju mnohotvárnosť, a dajú sa z neho vyrobiť naozaj krásne svadobné pierka pre vášho drahého. Časy výtvarnej výchovy síce sú už dávno za nami, ale nejaké tie zručnosti nám predsa len dúfam ostali, či?

Perfect Day, Svadba, slovensko, originalne pierka pre zenicha_0001

2) Pierka, pierka, pierka..

Či už prírodné alebo syntetické, dnes už je možné kúpiť perá takmer vo všetkých možných farbách a sú vážne trendy. Dokonale doplnia nielen vašu svadobnú výzdobu, či účes, ale výborne sa hodia aj ako svadobné pierko pre ženícha. Zároveň sa daju použiť nielen ako zaujímavý prvok do tradičného kvetinového svadobného pierka, ale vyzerajú úžasne aj keď ich jednoducho vystrihnete z látky.

Perfect Day, Svadba, slovensko, originalne pierka pre zenicha_0002

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0023

3)  V lesnom objatí …

Obaja máte radi prechádzky po lese a spoločný čas trávite najradšej v prírode? Ak áno, čo tak pripnúť kúsok lesa aj na sako vášho nastávajúceho? Veď materiál sa tak povedziac povaľuje rovno popri chodníku, na lúke, v parku, či v záhrade, len treba trochu hľadať a zapojiť fantáziu, no výsledok bude rozhodne stáť za to!

Perfect Day, Svadba, slovensko, originalne pierka pre zenicha_0003

4)   Morský vánok a pláž...

Už sme sa síce zmierili s tým, že na Slovensku nikdy nebudeme mať more, ale pokiaľ plánujete aj napriek tomu svadbu s námorníckou, či morskou témou, inšpirujte sa našimi nasledovnými svadobnými pierkami.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0006

5)   Moje srdce bije iba pre teba...

Pre silne romantické typy máme tiež niečo extra. Handmade vyrobené srdiečko z dreva, plsti, bavlny alebo akéjkoľvek vzorovanej látky určite rozžiari úsmev na perách vášho ženícha a bude nielen originálne, ale zároveň o to cennejšie, že ste si s tým dali trochu námahy.

Perfect Day, Svadba, slovensko, originalne pierka pre zenicha_0004

6)   Návrat do minulosti..

Pretože vintage a retro je stále v kurze, mnohé siahame po tejto téme aj pri plánovaní našich svadieb. My sme sa vrátili do minulosti a objavili tam pre vás úžasne svadobné pierka. Čo na ne poviete?

Perfect Day, Svadba, slovensko, originalne pierka pre zenicha_0005

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0020

7)   Hudba, šport a iné záľuby...

Máte niekedy pocit, že keď začne jeho obľúbený zápas, odrazu sa stávate neviditeľnou, alebo vymení vašu milú spoločnosť za koncert, golf, počítačovú hru, či poker s kamošmi? Nuž, musíme dopriať naším drahým aj tieto malé úlety, veď ich milujeme. Napadlo vás však sa jeho záľubami inšpirovať pri výbere svadobného pierka?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0005svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0013

8)   Ty môj superhrdina...

Dámy, určite budete so mnou súhlasiť,  keď poviem, že muži tak trochu ostanú navždy malými chlapcami. Popusťme uzdu aj našej fantázi, buďme odvážne a prekvapme ich naozaj netradičným a zábavným svadobným pierkom, ktorým mu dáme najavo, akým je pre nás hrdinom :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0015

Tak? Ktoré sa vám najviac páči? Ktoré by najviac ocenil váš drahý? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom. Úspešný začiatok pracovného týždňa!

*Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame