Perfect Day

Vidieť prekrásny model svadobných šiat na dokonalej modelke s veľkosťou XXS je síce inšpirujúce, no každá niekde v kútiku duše vieme, že tieto krivky dosiahneme len máloktorá, a to i napriek pravidelnému trápeniu sa v posilke a držaní všelijakých diét od uznávaných odborníkov... V skutočnosti šaty vyzerajú na reálnej postave inak a často nás vysnené šaty z magazínu pri pohľade do zrkadla dokážu poriadne sklamať, pretože jednoducho nesedia nášmu typu postavy. Naopak, šaty, čo sú ukryté niekde na poslednom vešiaku v salóne a ktoré by ste si podľa fotky možno nikdy nevyskúšali, môžu byť zase tými pravými…

Práve preto sme sa rozhodli premeniť sa pre vás na jeden deň na modelky a ukázať vám, ako sedia rôzne typy svadobných šiat na našich rozdielnych typoch postáv... :) Miestom diania našej malej módnej prehliadky sa stal jeden z našich obľúbených svadobných salónov Fashion Institute. Úpravu našich vláskov sme prenechali šikovným rukám MartinaStyle a krásny make up pre nás vyčarovala Ľubica Orolínová. Za objektívom nestál nikto iný, než talentovaná Soňka z Inspired by Love . Touto cestou sa vám všetkým chceme ešte raz poďakovať za skvelé chvíle, ktoré sme si mali možnosť užiť pri skúšaní svadobných rób. 

Dosť však bolo slov, poďme si už ukázať prvý model svadobných šiat…

Postava "Jablko"

Ako prvú vám predstavíme našu Ivon, ktorá má postavu typu jablko, pre ktorú je typické väčšie poprsie, menej výrazný pás a užšie boky. Svadobné šaty by teda mali zvýrazňovať práve dekolt a opticky vytvarovať pás. My sme pre Ivon zvolili model svadobných šiat so širšími ramienkami, holým chrbátom a hlbokým véčkovým výstrihom, ktorý necháva krásne vyniknúť jej bohatému dekoltu. Živôtik je navyše prekrásne zdobený výšivkou s perličkami a ukončený v páse jemnou stuhou, ktorá tak pekne naznačuje pás. Vyváženosť modelu podčiarkuje padavá chiffonová kruhová sukňa, ktorá pôsobí veľmi vzdušne a romanticky.

Vysoká postava s výraznými krivkami

Svadobné šaty, ktoré predvádza naša Sonička, sú antického štýlu a naozaj pristanú jej vysokej postave s výraznými krivkami.  Práve tento typ postavy sa vyznačuje dlhými nohami, bohatším poprsím, jasne definovaným pásom a širšími bokmi. Pri výbere svadobných šiat by ste sa mali zamerať práve na splývavé alebo obtiahnuté materiály, ktoré pritiahnu oči práve na tieto typicky ženské partie a zbytočne ich neskrývať pod vrstvami látky. Pre Sonku sme preto našli asymetrický model z ľahučkého chiffonu cez jedno rameno so splývavou sukňou, ktorý je zdobený výrazným opaskom s kamienkami a perličkami, vďaka ktorému vyniká jej pekný pás.

Postava "Hruška"

Našou ďalšou modelkou je Tez. Tez má typickú postavu hrušky, ktorá je charakteristická menším poprsím, úzkym pásom a výraznejšími bokmi. Pre tento typ postavy sú preto najvhodnejšie svadobné šaty, ktoré sú strihané v páse a majú veľkú sukňu do tvaru A, alebo voľne splývavú kruhovú sukňu. Pre Tez sme teda vybrali bezramienkové viacvrstvové tylové šaty so srdiečkovým výstrihom a bohatou sukňou do tvaru A. Tento model necháva krásne vyniknúť jej uzučkému pásu a bohatá sukňa zase zakryje širšie boky. Keďže zdobenie šiat je naozaj minimalistické, máte úplne voľnú ruku pri výbere ďalších doplnkov. Či už to bude bohatý pletenec s kvetinovou korunou, alebo naopak výrazný opasok, ktorý skrášli práve váš pás, to už ponecháme na vás…

 

Postava "Presýpacie hodiny"

Ako ďalšia sa vám predstaví Baška, ktorá má nižšiu postavu presýpacích hodín s typickým výrazným poprsím, užším pásom a širokými bokmi. Ak aj vy patríte k postave “krv a mlieko”, mali by ste siahnuť skôr po takých svadobných šatách, ktoré sú strihané do pása a majú áčkovú sukňu. Svoje dokonalé ženské krivky však môžete ukázať všetkým na obdiv aj v obtiahnutej sukni, ktorá sa rozširuje až pod stehnami – známu aj ako strih morskej panny. Naša Baška si pre dnešnú prehliadku vybrala asymetrické tylové šaty cez jedno rameno, ktoré sa od pása voľne rozširujú do bohato nariasenej áčkovej sukne. Pomyselnou čerešničkou na torte tohto modelu je rafinovaný detail na ramene, tvorený aplikáciou s kamienkami a výšivkou.

Postava "Obrátený trojuholník"

Poslednou modelkou je naša Tami s postavou typu obrátený trojuholník, ktorý vyniká štíhlymi nohami a bokmi, a naopak širšími ramenami. Pri hľadaní svadobných šiat pre tento typ postavy sa teda zamerajte hlavne na dolnú časť tela a snažte sa vytvoriť rovnováhu medzi obomi polovicami. Určite by ste sa mali vyhnúť bezramienkovým korzetovým šatám, ktoré by ešte viac upozornili na širšie ramená. Model, ktorý predvádza Tami, je v tomto smere dokonale vyvážený a tvorí ho chiffonová sukňa do tvaru A a bezrukávový živôtik s odhaleným chrbátom a nápadným zdobením okolo dekoltu, ktorý je veľmi decentne prekrytý priesvitným chiffonom…

Taaak, a zazvonil zvonec a našej malej módnej prehliadke je už koniec. Dúfame, že sa vám páčila a že sme aj trošku pomohli pri výbere svadobných šiat. Pri návšteve svadobného salónu určite odporúčame vyskúšať rôzne strihy a samy uvidíte, že nakoniec predsa len prídete na to, ktorý typ šiat vám pristane najviac. :) Potom už bude naozaj jednoduché povedať tým pravým svoje “ÁNO”.

Zdroje: 1-20

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame