Perfect Day

Milé nevesty, veď už je piatok! Tak sa pohodlne usaďte a vychutnajte si náš dnešný článok, ktorý nesie trochu netradičný názov, ktorý ste možno chvíľu museli lúštiť. A teda, čo je to ten "čouker"? Ide o náhrdelník rôznych materiálov a farieb, ktorý tesne obopína krk.

Objavil sa už v dávnej histórii,  napríklad v zlatom prevedení u Sumerov cca 2500 rokov pred Kristom, kedy ho nosili najmä ženy z vyššej šľachty. V čase francúzskej revolúcie bol taktiež populárny, ale vtedy ženy nosili červenú stužku na pripomienku obetí gilotíny. V 20. rokoch minulého storočia boli veľmi obľúbené diamantové chokre, ale taktiež skôr u vyššej šľachty. Dnes zažívajú chokre módny comeback, pričom nesmú chýbať ani na svadbe, a to tiež v rôznych prevedeniach. A práve teraz nastal čas sa na to spolu pozrieť... :)

Žiara a jas

Ako sme už spomínali, diamantové chokre boli veľmi populárne pred sto rokmi a ich obľuba trvá dodnes. Drobné diamanty boli známkou luxusu a vysokej módy. Ak samozrejme nechcete minúť celý majetok na jeden choker, nájdu sa aj lacnejšie štrasové či perlové verzie, ktoré sú taktiež krásne žiarivé a dodajú kus vintage sofistikovanosti vášmu svadobnému vzhľadu. Krásne, no nie? :) 

Čipka v rôznych obmenách

Určite budete s nami súhlasiť, že čipka je neuveriteľne nadčasová a v dnešnej dobe u neviest veľmi obľúbená. Preto aj spojenie čipky a chokerov je niečo, čo určite zaujme nejednu modernú nevestu. Či už symetrická, alebo asymetrická, čistá, či zdobená, je naozaj z čoho vyberať! Ktorá zaujala vás? :)

Moderná retiazka

Ak patríte k fanúšikom minimalizmu, tak možno práve retiazkové chokre budú pre vás tie pravé orechové. Sú veľmi jemné, moderné, môžete ich nosiť aj hocikedy po svadbe a určite budú krásnou čerešničkou na torte vo vašom svadobnom vzhľade. Či už sa rozhodnete len pre obyčajnú retiazku bez ozdôb, alebo s nejakou drobnou ozdobou, vždy to bude výhra. :)

Existuje ešte mnoho ďalších variant, ale tieto nás zaujali najviac! Samozrejme, biela farba nie je podmienkou, choker si môžete farebne doladiť už podľa seba a svojej farebnej palety. Čo sa slovenských svadieb týka, ako vhodnú ozdobu na krk si vieme určite predstaviť aj stužky s ľudovým motívom, čo vy na to? :)

Dúfame, že bude váš víkend slnečný a krásny!

Váš team Perfect Day :)

Zdroje: 1 / 25 / 24 / 23 / 22 / 21 / 20 / 19 / 18 / 17 / 16 / 15 / 14 / 13 / 12 / 11 / 10 / 9 / 8 / 7 / 6 / 5 / 4 / 3 / 2

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame