Perfect Day

Ahojte, milé nevestičky! Letná sezóna sa nám pomaly presúva do zimnej, no my máme neustále chuť prinášať vám svadobné trendy - a na jeden svadobný trend si posvietime aj dnes! Možno ste si všimli, že kvetinové čelenky možno vidieť vo vlasoch pomerne veľa slovenských neviest, ale o nich nebude reč. Povieme si totiž niečo o retiazkach do vlasov, ktoré podľa nášho názoru budú hitom svadobnej sezóny 2018! 

A čo to tá retiazka vlastne je a prečo by ste si ju mali dať do vlasov? Ide o netradičný šperk s orientálnym a bohémskym nádychom, ktorý sa do vlasov buď len vkladá, alebo sa pripevňuje malými hrebienkami či sponkami, no nejde o klasické venčeky, ktoré máme na Slovensku tak rady. Ak aj sú na retiazke nejaké kvietky, ide skôr o perličky, kamienky či vyrazené motívy. Retiazka dodá vlasom wow-efekt, no zároveň podčiarkne sofistikovanosť celého vzhľadu nevesty. Je to taká čerešnička na torte, s ktorou sa oplatí zariskovať! A že s akým účesom máte takú retiazku zladiť? To si hneď povieme:

Rozpustené vlasy

Mať rozpustené vlasy na svadbe je neustále in, a keď k tomu ešte pridáme retiazku, tak z toho máme hyper-trendy účes! Má to hneď dve výhody - s účesom sa netreba až tak veľmi trápiť a retiazka vyzerá vo vlasoch naozaj efektne. Dokonca vám netreba už žiadne ďalšie doplnky - úžasné, no nie? Čo by možno mohlo byť ťažké, je výber samotnej retiazky - šperkári neustále prichádzajú s novými nápadmi a my už nestíhame evidovať stále nové štýly, ktoré sa objavujú na trhu. Ani vy si neviete vybrať? Ja teda určite nie...

Zapletené vlasy alebo drdol

Ak túžite po elegantnom výčese, či strapatom drdole, tak nezúfajte, aj vy môžete zapojiť retiazku do vašich plánov. Stačí si už len vybrať tú správnu, ktorá bude dokonalou bodkou celému svadobnému outfitu. Nájsť sa dá naozaj čokoľvek - od čistých retiazok po štrasové či perličkové retiazky, veľké či malé kamienky, či dokonca aj ostne sa nájdu na niektorých retiazkach. :)

Retiazka do čela

Či už vlasy hore, alebo dole, retiazka nemusí zdobiť len zadnú časť vašej hlavy - ak sa nebojíte výrazných doplnkov, určite zvážte upevnenie retiazky do čela. Celý vzhľad tak môže získať rôzne nádychy - buď trošku indického orientu, elegantné 20-te roky, alebo rozviate bohémske 70-te roky. Je už len na vás, v ktorom štýle sa cítite najpohodlnejšie a ako doladíte ostatné prvky, ako šaty či účes. :)

Ak však nechcete až tak veľmi vynikať, aj retiazky bez ozdobných kameňov majú svoje čaro, no nie? :)

Tak ako, moje milé bohémky? :) Našli ste tú svoju pravú retiazku? Ja si teda neviem vybrať! Ale verím, že vás naša inšpirácia potešila a možno aj trochu pomohla s tým, ako sa učesať v deň D.

Zatiaľ však majte krásny zvyšok týždňa! :)

Váš team Perfect Day

Zdroje: 1 / 37 / 36 / 35 / 34 / 33 / 32 / 31 / 30 / 29 / 28 / 27 / 26 / 25 / 24 / 23 / 22 / 21 / 20 / 19 / 18 / 17 / 16 / 15 / 14 / 13 / 12 / 11 / 10 / 9 / 8 / 7 / 6 / 5 / 4 / 3 / 2

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame