Perfect Day

Nie veru, svadbou sa to nekončí, svadbou sa to všetko len začína. Svadba je len prvý krok... prvý krok do úžasného sveta vás dvoch - dvoch základných členov vašej novej rodiny, ktorá si pýta viac - viac úsmevov, viac lásky, viac členov... áno, uhádli ste, ďalším veľkým krokom na vašej spoločnej ceste je stelesnenie vašej lásky v podobe malého drobca, ktorý ma jej úsmev, jeho šibalské oči a husté vlasky po starej mame...:) A určite budete s nami súhlasiť, že neexistuje nič čarovnejšie, ako vrátiť sa späť v čase prostredníctvom fotografií, ktoré zachytávajú tento výnimočný čas v živote každej mladej rodiny... 

Dnes to nebude o reálnej svadbe, ale pripravili sme si pre vás trochu netradične príbeh jednej mladej slovenskej rodinky a fotografie z obdobia ich najkrajšieho očakávania, ktoré zachytila talentovaná Gabika Jarkovská. Rozhodnutie padlo na dve lokality, ktoré dávajú do kontrastu magickú atmosféru lesa a zámok, z ktorého dýcha dávna história. Obe lokality, prajné slniečko a láska pod srdcom mladej mamičky tak vytvorili dokonalú súhru a harmóniu daného okamihu je možné cítiť z každej jednej fotografie... 

A čo nám o fotení prezradila jedna z hlavných protagonistiek, Nina, sa dočítate už za malý okamih... :) 

Keďže s Gabikou sa poznáme aj v osobnom živote, ona a jej objektív sú svedkami všetkých našich dôležitých životných míľnikov. Inak tomu nebolo ani v prípade túžobného očakávania nášho prvého bábätka. Nejaký čas sme si naňho museli počkať, takže s o to väčším nadšením som si s Gabikou dohadovala tehotenské fotenie už v prvých mesiacoch a zdieľala som s ňou všetky novinky. Čoraz častejšie som si predstavovala miesta, kde by sme si tieto vzácne spomienky zvečnili. Na potenciálne miesta fotenia sme si s manželom Lacim spravili niekoľko, viac či menej, dobrodružných výprav, ale vzhľadom k veľkosti môjho bruška sme museli robiť kompromisy. Okrem toho sme mali s Gabikou odlišné predstavy, preto sme sa napokon rozhodli vybrať miesta dve.


Prvým bol náš obľúbený les neďaleko Borovej u Poličky, keďže sa v ňom nachádzajú trávnaté čistiny a svetlo tam magicky presvitá pomedzi stromy. Je to miesto, kde najmä v lete vyhľadávame pokoj a príjemnú klímu, keď sa nám v meste zacnie za prírodou. Tmavá zeleň sa mi v predstavách snúbila s tmavofialovými šatami, ktoré som si na túto príležitosť vyhliadla. Paradoxne, ako prvý som si na svadobnom veľtrhu (áno, chodím sa vyžívať na svadobné veľtrhy aj napriek tomu, že už som vydatá) vyhliadla rozprávkový venček zdobený černicami a malinami, takže téma lesa sa mi vkrádala do hlavy hneď od začiatku. Fotenie v lesnom teréne s nemotornou tehotenskou figúrou síce žiadna malina nebola, ale atmosféra toho miesta priniesla zdarný výsledok.

Druhým miestom fotenia sa stal symbol nášho nového bydliska, mesta Litomyšle, ktorý je spolu s historickým jadrom mesta zapísaný na zozname pamiatok UNESCO. Litomyšlský zámok je renesančnou stavbou postavenou podľa talianskeho vzoru a je bohato zdobený sgrafitovou technikou. Keďže sme s Gabikou spolužiačky zo strednej, kde sme sa dejinám umenia a historickej architektúre venovali, našli sme inšpiráciu aj tu, v opozite prírodnej scenérie. Pravidelne sa opakujúce prvky a presné línie pôsobili elegantne a nerušivá farebnosť priestoru zámockých arkád dali vyniknúť presne tomu, čo vyniknúť malo.

Myslím, že obe fotenia sa Gabike mimoriadne vydarili napriek tomu, že sme sa snažili do krátkeho času zmestiť čo najviac spoločných zážitkov a fotenie bolo v tomto prípade len jedným z nich. Aj tu sa mi potvrdilo, že keď niekto dokáže zachytiť ten pravý okamih, nepotrebuje na to špeciálny ateliér, ani profesionálne modelky a výsledok sa predsa blíži dokonalosti. Bol to opäť skvelý zážitok a predovšetkým možnosť, ako si skrátiť a spríjemniť deväťmesačné čakanie.

5. 7. 2017 sa nám narodil synček Viliam a mne sa zdá až neuveriteľné, že bol kedysi malým prekvapením v mojom brušku. Ešteže máme tie krásne fotografie, ktoré nám to budú celý život pripomínať!

Aj vy sa zasnene usmievate a začínate v mysli plánovať, kam sa raz vyberiete zvečniť tehu bruško, prípadne už rovno hladkáte to svoje a vytáčate číslo svojho fotografa....? :) Tak, či onak... nesmierne by sme sa potešili, ak by ste sa o svoje obrázky podelili aj s nami všetkými... (viete, kde nás nájdete). ;) 

Ešte raz ďakujeme mladým rodičom, že sme mohli zverejniť tieto výnimočné zábery, ktoré vznikli vďaka Gabike Jarkovskej a vám všetkým prajeme prekrásny zasnežený januárový deň :) 

Váš Perfect Day team :) 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame