Perfect Day

O krásnej svadbe snívame nejedna už od malička. Predstavujeme a plánujeme si v hlave každý detail a rozmýšľame, aký asi bude náš princ na bielom koni. Ak patríte k tým šťastným a už ste svoju životnú lásku spoznali, chýba už len posledný malý detail k odštartovaniu vašich svadobných príprav. Áno áno, tipujete správne. Je ním práve zásnubný prsteň. Pravda je však taká, že my ženy sme naozaj veľmi náročné. Väčšina z nás máme veľmi jasnú predstavu o našom zásnubnom prsteni, no zároveň túžime byť romanticky prekvapené. Presne v tomto momente nastáva mnohokrát problém u našich mužov, ktorí nemajú často ani potuchy, čo by sa nám páčilo. V spolupráci s online klenotníctvom Eppi sme si preto pripravili niekoľko výborných tipov, ktoré mu pomôžu sa zorientovať a nájsť prsteň presne podľa vašich predstáv. Tak mu to uľahčite a nenápadne mu podsuňte náš článok :)

1. Rozpočet

Koľko má asi tak približne minúť náš drahý na zásnubný prsteň? Na túto otázku existuje asi toľko odpovedí, ako je ľudských pováh. Niektorí sa rozhodnú zniesť pre svoju princeznú modré z neba a spravia z výberu prsteňa zároveň investíciu, pričom zvolia zložitejší dizajn alebo investujú do drahokamu. Pre niekoho je zase dôležitejšia emocionálna stránka zásnub a symbol, ktorý prsteň predstavuje. No a pre iných mužov je na prvom mieste predovšetkým naša bezpečnosť a zvolia radšej nenápadnejší prsteň, ktorý môžeme nosiť bez strachu o náš život. Ak si myslíme, že naše drahé polovičky do nášho zásnubného prsteňa vrazia podľa starodávneho nepísaného zvyku ich trojmesašný plat, budeme asi sklamané. Podľa posledných prieskumov je totiž priemerná cena zásnubného prsteňa 3 týždňový plat snúbenca.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0100

2. Vaša osobnosť

Váš zásnubný prsteň by mal rozhodne odzrkadľovať aj vašu osobnosť a životný štýl. Pokiaľ váš drahý dostatočne dobre pozná aká ste, mal by vedieť odhadnúť, či daný šperk budete môcť napríklad nosiť každý deň do práce, či preferujete extravagantnosť, originalitu a nadčasovosť, alebo naopak chcete zapadnúť v dave. Ak vôbec nenosíte šperky, asi neoceníte obrovský prsteň, z ktorého vám ide odpadnúť prst. Preto je dôležité si spraviť malý prieskum a pri návšteve nákupného centra sa na chvíľu zastaviť aj pri klenotníctve, kde mu dáte jemnými signálmi najavo, aký štýl by ste ocenila. Snívate o nejakom originálnom kúsku, ktorý by sa presne hodil k vašej povahe, ale neviete ho nikde nájsť? Máme pre vás úžasnú správu! V klenotníctve Eppi sa totiž dajú vyrobiť už aj prstene presne na mieru. Možnosti kombinácie dizajnu, kovu a drahokamov sú pritom priam nekonečné. Váš vysnívaný prsteň sa môže čoskoro stať skutočnosťou!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0099

3. Kameň

Pri výbere zásnubného prsteňa je azda najdôležitejším krokom vybrať ten správny kameň, jeho tvar a veľkosť.

Diamanty sa často prirovnávajú k slzám bohov a ich oslnivá krása nás dokáže neustále prekvapovať. Každý diamant má svoj vlastný príbeh a nesie v sebe istú tajomnosť a zmyselnosť ako femme fatale. Sú rôznorodé, podobne ako sme my ženy. Zároveň sú jedinečné a unikátne, ako dokáže byť len milovaná žena pre svojho drahého. Ak sa teda vaša polovička rozhodne práve pre investíciu do diamantov, mal by sa zamerať na základne kritéria diamantu, ktoré sa určujú v 4c. Táto skratka bola vytvorená na základe anglických pomenovaní štyroch základných atribútov každého diamantu – farby (color), čistoty (clarity), výbrusu (cut) a karátovej váhy (carat). Práve tieto atribúty veľmi výrazne ovplyvňujú nielen vzhľad, ale aj výslednú cenu kameňa a treba si pred kúpou premyslieť, či chceme kúpiť menší diamant výbornej čistoty a farby, alebo skôr diamant väčšej karátovej váhy. Keďže nejde o lacnú záležitosť, je dobré sa zamerať na diamanty s certifikátmi, kde sú 4c garantované gemologickým inštitútom. Medzi najlepšie na svete sa považujú GIA (Gemological Institue of America), IGI (Intenational Gemological Institute) a napokon EGL (European Gemological Institute).

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0079

Diamanty sa neukážu v celej kráse v neopracovanom stave, musia byť vybrúsené a vyleštené. V súčasnosti sa dajú kúpiť nielen klasické a univerzálne okrúhle brilianty, ale sú viac a viac populárnejšie neobvyklé a originálne tvary ako princess (štvorec), emerald (obdĺžnik), srdce, slza, markíz či cushion (vankúšik). Dobrou správou je, že práve tieto tvary sú niekedy dokonca cenovo výhodnejšieJ. Čo sa týka farby, veľa našich mužov ostáva zatiaľ verná klasickým diamantoch v bielych a v žltých odtieňoch. Túžite po niečom osobnejšom? Čo tak farebný diamant vo vašej obľúbenej farbe? Na rozdiel od drahších prírodných farebných diamantov, po ktorých jeho peňaženka na dlhšiu dobu poriadne zaplače, existujú dnes už aj cenovo dostupné farebné diamanty, ktorých farba je vo väčšine prípadov umelo upravovaná. Na výber už máme nielen čierne, ružové, modré, ale dokonca aj neobvyklé žlté, zelené, hnedé a oranžové diamanty.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0075

Okrem diamantov sú momentálne veľmi trendy aj prstene s drahokamami. Istý George Eliot kedysi povedal, že „drahokamy sú živé: ich farby vedia hovoriť, povedia to, čo slová nedokážu.“ Ak neviete nájsť tie správne slová, povedzte to svojej drahej prsteňom s drahokamom! Veď už dávno neplatí, že zásnubný prsteň musí byť iba s diamantom. Okrem klasických drahokamov ako rubín, zafír a smaragd sa nám dostávajú do povedomia už aj menej známe tanzanity, turmaliny, morganity alebo akvamariny, no zaujímavou a originálnou alternatívou sú aj prstene s perlami. Na stránke klenotníctva Eppi dokonca nájdete ku každému drahokamu podrobný popis, takže sa nemôže stať, že pri výbere nebudete mať dostatok informácií.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0076svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0078

4. Kov

Kameň už máme vybratý, teraz treba zvoliť kov na obrúčku. Asi vás neprekvapí, že väčšina mužov sa ešte stále rozhoduje iba medzi bielym či žltým zlatom, ktoré momentálne naberá opäť na popularite. K najnovším vychytávkam však patrí už aj platina a ružové zlato. Väčšina z nás žien má však preferovanú farbu kovu, ktorú obľubuje,  takže drahí muži stačí už iba otvoriť šperkovnicu vašej priateľky a pozrieť sa čo prevažuje. Pri výbere správneho kovu by ste však nemali zabudnúť na odtieň kameňa. Diamanty žltejších odtieňov vyznejú napríklad krajšie v žltom zlate, ktoré ich odtien pohltí. Veľmi romantickou kombináciou pre jemné povahy je zase morganit v ružovom zlate.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0074

5. Dizajn - setting prstena

Rozhodujúcim pri výbere je samozrejme aj samotný dizajn prsteňa. Tu si v podstate volíme počet osadených kameňov a ich umiestnenie na zásnubnom prsteni, prípadne ozdobnosť obrúčky. Najobľúbenejším dizajnom zásnubného prsteňa ešte stale ostáva zatiaľ ‘solitaire’, čiže jednoduchá obrúčka s jedným centrálnym kameňom.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0070

Svoje miesto na našich prsteníkoch si však čoraz častejšie nachádzajú už aj prstene s bočnými postrannými diamantmi, ktoré sú veľmi jemné a elegantné.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0072

Novinkou medzi zásnubnými prsteňmi je dizajn nazývaný ‘halo’.  V tomto prípade je okolo väčšieho centrálneho kameňa (zväčša diamant alebo drahokam) osadených niekoľko menších diamantov tak, akoby mal centrálny kameň svätožiaru (z toho pomenovanie ‘halo’). Tento dizajn je v sučasnosti veľmi populárny aj u celebrít ako napríklad Kelly Clarkson, Natalie Portman či Carrie Underwood, no do povedomia vstúpil aj vďaka známemu zafírovému prsteňu Kate Middleton.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0069svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0068

A konečne pre tie z vás, ktoré túžite skôr po praktickom dizajne prsteňa prináša klenotníctvo Eppi tzv. “eternity ring”. V jednom prsteni vyskladanom po obvode kamienkami sa totiž spája nielen zasnubný prsteň, ale aj svadobná obrúčka. V zahraničí sa používa ako prejav lásky nielen pri zásnubách či svadbe, ale aj pri narodení dieťaťa a výročí svadby.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0073

Očakávate už aj vy netrpezlivo, kým sa vaša drahá polovička odhodlá vás konečne požiadať o ruku? Našli ste článku váš prsteň snov? Že nie? Určite si zájdite aj na stránku online klenotníctva Eppi. To, čo sme vybrali do článku je len malá ukážka všetkej tej krásy, ktorú u nich v online obchode nájdete.

Tu sú tie, po ktorých “tajne” túžime my. V komentoch pod článkom si môžete tipnúť, ktorá z nás si vybrala ktorý prsteň. Výherca nám ich môže kúpiť:)

11015390_10152545749737132_1505557377_n

Keď ten vysnívaný nájdete, na nič nečakajte a rýchlo ho pošlite niektorej vašej kamoške, o ktorej si myslíte, že si ju vezme za poradkyňu. A ktovie, možno už čoskoro na vás čaká veľké prekvapenie :) Budeme držať palce! Krásny zvyšok týždňa a vidíme sa ešte tesne pred víkendom:)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame