Perfect Day

Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami, za siedmimi dolami bolo jedno kráľovstvo a tam žila prekrásna princezná, ktorá však bola zakliata. A ako to už v správnej rozprávke býva, pricválal krásny princ na bielom koni a bozkom alebo hrdinským činom ju zachránil. Hneď sa do seba zamilovali, vzali sa a žili šťastne až kým nepomreli...

Možno práve preto, že náš život býva často diametrálne odlišný od rozprávok so šťastným koncom, sme už odmalička fascinované princeznami. Rodičia nám o nich čítajú z ilustrovaných detských knižiek pred spaním, so zatajeným dychom ich sledujeme v televízií, alebo si obliekame mamine šaty a topánky a hráme sa na princezny s našimi kamarátkami. Bola vašou favoritkou Popoluška, Snehulienka alebo ste milovali Bellu či Šípkovú Ruženku?

Nie je žiadnym tajomstvom, že aj ako dospelé chceme naše sny a romantické predstavy pretaviť v skutočnosť a aspoň jeden deň v živote - v náš svadobný deň -  túžime vyzerať presne ako princezné, na ktoré sme sa hrali v detstve. V zahraničí dokonca môžete nájsť nevesty, ktoré sa nechajú strhnúť Disneyho animovanými filmami a celá ich svadba nesie podobu niektorej z jeho rozprávok.

Aby sa teda aj vaša rozprávová svadba skončila sladkým happyendom, posvietili sme si dnes na svadobné topánky inšpirované princeznami zo známych rozprávok. Sme zvedavé, ktoré sa vám zapáčia:)

Popoluška

Hádam každá nevesta sa v svoj veľký deň chce cítiť ako Popoluška a premeniť sa šibnutím čarovného prútika z obyčajného dievčaťa na pravú princeznú. Sklenené lodičky, aké mala Popoluška na plese by boli na nosenie asi dosť nepohodlné, ale čo tak trblietavé topánky?

My z Perfect Day kričíme nahlas ÁNO ÁNO ÁNO. Let it bling! Rozžiarte svadobnú sálu trblietavým ligotom vašich topánok! My sme pre vás našli hneď niekoľko, ktoré vám vyrazia dych. Navyše sme vám už minulú stredu priniesli na našej facebookovej stránke malú ukážku z aktuálnej kolekcie Jimmy Choo, ktorá je naozaj očarujúco krásna a určite sa do nich zamilujete na prvý pohľad! Ak sa vám však nepozdávajú cenovky, alebo ste nikde nenašli vaše vysnené trblietavé topánky, pomôžte si malým trikom a vylepšite jednoduché lodičky alebo sandálky kamienkami, perličkami či flitrami.  Internet je plný overených postupov, čiže sa nemôže stať, že by sa vám to nepodarilo.  Na rozdiel od Popolušky máte viac času než len do polnoci. Tak len smelo do toho!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0121svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0119 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0124 Šípková Ruženka

Šípková Ruženka musela roky čakať na svojho švárneho princa, kým ju prebudil bozkom z pravej lásky z hlbokého spánku. Vy na vašeho princa už čakať nemusíte, tak vezmite kamošky a vyberte sa na nákup vašich rozprávkových svadobných topánok. Pokiaľ nepatríte k fanúšikom výrazných farieb, bude pre vás pudrová ružová tou pravou farbou, ktorá navyše podrhne aj váš celkový romantický vzhľad. Na vašej svadbe rozkvitnete ako krásna ruža a váš drahý vám nebude môcť odolať:)

A videli ste už tie ružové lodičky od Valentina? Tým zase nevieme odolať my!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0113svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0112svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0114 Bella

Kráska Bella sa napriek ohavnej vonkajšej podobe začarovaného princa dokázala zamilovať do jeho vnútornej krásy. Určite si ešte každá z vás pamätá tú známu scénu z tejto Disneyovky, keď spolu tancujú v obrovskej knižnici a Bella má na sebe zlatožltú róbu a celá žiari od šťastia.

Inšpirovali sme sa preto Bellou a našli sme  pre vás  niekoľko úžasných kúskov svadobných topánok v zlatožltej a žltej farbe. Hoci je kombinácia bielych svadobných šiat a žltých topánok stále trochu neštandardná, stáva sa z roka na rok populárnejšou.  Nechajte teda žltú zažiariť aj na vašich nôžkach a vykročte v nej v ústrety vášmu princovi.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0108svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0110 Snehulienka

Zrkadielko zrkadielko povedz mi, kto je najkrajší na svete? Pery má červené ako krv, pleť bielu ako sneh a vlasy čierne ako eben. Kto to je? Nie zlá kráľovná, ale predsa Snehulienka!

Na vašej svadbe budete však najkrajšou ženou vy, vy a len vy! Od Snehulienky si však môžete vziať príklad a siahnuť po retro červených lodičkách či sexy sandálkach, ktoré budú nádherne kontrastovať k vašim bielym svadobným šatom. Doplňte ich ešte červeným rúžom a pridajte aj do vašej kytice zopár červených kvetov. Dokonalé, no nie?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0116 Fiona

Uvrhnutá rodičmi do vysokej veže ďaleko od kráľovstva "Far far away" čakala Fiona na princa Krasoňa, aby ju oslobodil od zlého prekliatia. Namiesto neho však pricválal ududraný Shrek na svojom oslíkovi a všetko skomplikoval. No nakoniec predsa len všetko dobre dopadlo a neobľúbený Shrek našiel vo Fione lásku svojho života. No a nám ostal po prezretí tejto animovanej rozprávky plnej nezabudnuteľných hlášok a scénok pocit, že vidíme tak trochu na zeleno:)

A áno, tie lodičky na nasledujúcich fotkách sú tiež zelené. Smaragdová zelená totiž už dávno nepatrí iba k Vianociam ale získava si čoraz viac priaznivcov z radu neviest po celom svete. A niet sa čomu čudovať. Pôsobí totiž luxusne a vintage, no zároveň je svieža, nevtieravá a úžasne kombinovateľná. Keď ju bližšie spoznáte, budete túžiť ju mať aj vy na sebe počas svadobného dňa, ktorému dodá potrebnú dávku noblesy a elegancie.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0115 Tiana

Kráska potmavšej pleti Tiana nás v klasickej rozprávke s modernou zápletkou "Princezná a žabiak" presvedčila, že sa oplatí ísť za svojim snom, no niekedy je cesta k nemu trochu kľukatá a pripraví nám kopu nečakaných dobrodružstiev :D

Vykročme teda zo zóny komfortu aj my dámy a dajme už konečne zbohom bielym saténovým lodičkám.Buďme odvážne a upútajme pozornosť všetkých prítomných výraznými modrými svadobnými topánkami. Veď nehovorí sa náhodou, že by nevesta mala mať niečo nové, niečo staré, niečo požičané a niečo MODRÉ? Tak prečo nie topánky:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0125svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0117

Tak čo vravíte na dnešnú rozprávkovú inšpiráciu? Obuli by ste si farebné topánky vo váš svadobný deň? Máte svadbu už za sebou a mali ste topánky netradičnej farby? Prezraďte nám vašu farbu v komentoch pod článkom, alebo sa rovno podeľte sa s nami o fotky a zážitky z vašej svadby!

Podobne ako to býva aj v rozprávkach, zazvonil zvonec a nášmu článku je koniec. Ale nebuďte smutné, veď na konci týždňa sa opäť prihlásime o slovo. Krásnu stredu plnú úsmevu a pozitívnej energie vám želá váš Perfect Day:)

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame