Perfect Day

Už je to tuuu! A že čo? No predsa trendy v svadobnom líčení a účesoch v našom podaní. :) Možno si ešte spomínate, ako sme vám v apríli čo-to načrtli prostredníctvom nášho Instagramu a dnes máme tú česť ukázať vám, ako to celé dopadlo. :) 

Tento rok si líčenie opäť raz zobrala na starosť úžasná Ľubka Orolínová, o naše vlasy sa postarala skvelá MartinaStyle a za vlasové doplnky sme vďačné Lucii Štofej. Ľubke a Maťke sme ešte položili dve otázočky ohľadom svadobných trendov, aby sme vám ponúkli celkový náhľad na aktuálne trendy. :)

1. Ako by si charakterizovala svadobné trendy v roku 2017?

Ľ: Myslím si, že tak ako každý rok, aj tento bude v znamení "prirodzená, nežná, jemná". :) Avšak, naozaj záleží na neveste, v čom sa ona cíti byť krásna a čo je pre ňu takým vlastným hitom sezóny. Prihliadame aj na štýl šiat, aj aký je celkovo typ ženy a potom vymýšľame, vytvárame presne "na mieru".  Občas sa stane, že sa necháme ovplyvniť novinkami a tým, čo práve "letí". Napríklad hitom minuloročnej sezóny boli jednoznačne matné rúže! Veľmi obľúbená je krásne kontúrovaná pleť s použitím rozjasňovača a taktiež pre zvodný pohľad sú krásne umelé mihalnice alebo trsy.

M: Trendy vo svadobných účesoch sú pre tento rok jednoznačné. Prirodzenosť a ešte raz prirodzenosť. Voľné účesy, veľké vlny, trošku ležérnosti a, samozrejme, stále sú žiadané aj živé kvety. Žiadne vysoké výčesy, dokonale zalakované vlny. Dnes chcú nevesty vyzerať žensky, romanticky a, opäť opakujem, prirodzene.

2. Akú by radu by si dala nevestám, aby boli vo svoj svadobný deň "in"?

Ľ: Treba si urobiť "mini prieskum", aby nevesta získala celkový prehľad medzi štýlmi a mohla si vybrať, čo sa jej páči a samozrejme hodí. Je veľmi dôležité, aby bola podčiarknutá jej osobitosť.  Treba si dať pozor, aby sa neprekombinovalo všetko možné. Vie to rýchlo skĺznuť do nevkusu. Prípadne môže požiadať o radu odborníka, ktorý ovláda všetky novinky a kombinovanie a je majster vo svojom odbore.

M: Čo by som odporučila nevestám pre ich veľký deň? Neexperimentovať so strihom, farbou a nechať si poradiť od odborníka. Ak neviete, čo presne by ste chceli, je vhodná skúška svadobného účesu. Taktiež je potrebné pozerať sa na nevestu ako na celok. Účes by mal ladiť aj so šatami a výsledným lookom. 

A teraz sa už konečne môžeme ísť pozrieť na trendy pre rok 2017 s nami v hlavnej úlohe! :)

Soňa

Z našej Soničky sa tento rok stala veľmi štýlová a nadčasová antická nevesta, na čom sa podieľal nielen účes a make-up, ale aj samotné šaty, ktoré si však ukážeme až v ďalšom diele. :)

Ľ: Sonka si priala jemné a čisté líčenie, bez použitia umelých mihalníc, preto som okrem samozrejmého kontúrovania tváre zvolila jemné očne tiene, ľahkú hnedú linku na optické zahustenie mihalníc a jemný lesk na pery pre rozjasnenie.

Čo sa účesu týka, Soňa mala vlasy upravené "nastrapato". :) Nedbanlivé účesy podčiarkujú prirodzenosť a hravosť neviest a tento rok sú veľkým hitom!

M: Strapatá "rybička" - tento účes je vhodný pre dlhšie vlasy, pre nevesty, ktoré nemajú rady upnuté účesy, chcú cítiť voľnosť. Podstatou účesu je podtupírovanie korienkov a zapletenie vlasov do strany štýlom rybičky alebo obyčajným priberaným vrkočom. Po zapletení sa povyťahujú jednotlivé pramienky vo vrkoči, aj pramienky popri líniách tváre, aby sa zjemnil celkový výraz a zdôraznila ležérnosť. Alternatívou je zapletaný vrkoč dozadu alebo cestička v strede hlavy, prípadne začesané vlasy dozadu.


Ivon

Ivon bola tento rok skvelou kombináciou romantickej a modernej nevesty. Veľa kvetov, make-upom zvýraznené oči a neskutočné šaty, o ktorých však ešte chvíľu pomlčíme, no môžeme vás uistiť, že išlo o dychberúcu kombináciu. :)

Ľ: Jej krásne modré oči som nechala vyniknúť v dymovom líčení, ktorého základom je čierna linka, riasenka a tmavé zemité odtiene. Pery sme zvolili jemnejšie, aby vynikol jej dramatický pohľad.

Ivon má kratšie vlasy, no aj s nimi sa dajú vykúzliť nádherné romantické účesy. A Maťka rozhodne vie, ako na to! :) Ak túžite po závoji, skúste krátky sieťkový závoj, ním určite nič nepokazíte. :)

M: Ste nevesta, ktorá nemá husté vlasy po pás? Pre vás je vhodný tento jemný typ účesu. Vlasy sa natočia po celej dĺžke, podtupírujú, zalakujú a pár pramienkov sa môže aj vypnúť. Takto dosiahnete aj z jemných kratších vlasov objemný účes. Ak ešte pridáte pár živých kvetov, v tomto prípade gypsomiliek, účes sa oživí a dostane úplne iný šmrnc. Nepotrebujete ani žiadne drahé kamienkové ozdoby do vlasov.


Baška

Baškine líčenie a účes môžu byť inšpiráciou pre nevesty, ktoré sa neboja vyniknúť trochu výraznejším výzorom v spojení s dievčenskou hravosťou.

Ľ: Baškinu krásnu čistú pleť som jemne vykontúrovala, oči som nalíčila v lesklých zemitých odtieňoch. Výraznejší akcent dotvára gélová očná linka a riasenka. Na pery som použila lesk vo výraznom ružovom odtieni, ktorý sa krásne hodí k Baškinmu úsmevu. Pre menej odvážne sme použili aj jemnejší odtieň broskyňového lesku.

Vlásky v Baškinom prípade ostali rozpustené, natočené žehličkou a doplnené o perlovú retiazku, čelenku s pierkami či čipkovanú aplikáciu z dielne Lucie Štofej.

M: Polodlhé vlasy majú asi najviac možností pri výbere svadobného účesu. Nič nepokazíte voľnými veľkými rozpustenými vlnami. Objavte v sebe dievčenskosť a prirodzenosť. Pre väčšiu rafinovanosť jednoducho pridajte ozdobnú čelenku zo zlatých pierok alebo čipkovanej aplikácie. V teplejšom období rátajte s tým, že v rozpustených vlasoch sa zadržiava teplo, takže budete potrebovať minimálne vejár, aby ste neboli mokré. :)

Tez

Vždy ste snívali o tom, žeby ste chceli vyzerať ako lesná víla na svadbe? Tak sa určite môžete inšpirovať svadobným vzhľadom našej Tez!

Ľ: Tez má matné dymové líčenie, ktoré vyzdvihuje farbu jej nádherných tmavohnedých očí. Jemne rozžiarené líčka a čistú kontúrovanú pleťovku dopĺňa jemný lesk na pery.

Živé kvety vo vlasoch sú krásnym a romantickým doplnkom a k zapleteným vlasom sa proste dokonale hodia! Musíte uznať, že Tez pôsobila skutočne kráľovsky! :)

M: Extravagancia a odvážnosť. Nebojíte sa experimentovať a chcete niečo nezvyčajné? Potom je pre vás inšpiráciou tento vypnutý zapletanec okolo hlavy à la Caesar. Aby účes ešte viac vynikol, použili sme výraznú kvetinovú čelenku zo živých kvetov. Pri tomto type účesu odporúčame minimalistickejšie šaty. 


Tami

Tami bola tento rok kráľovnou romantiky s jemným líčením, sviežim účesom a nádhernými šatami, ktoré uvidíte už čoskoro.

Ľ: Tami má modro-šedú farbu očí a táto farba krásne vystúpi, ak tieňujeme pomocou ružovej, žltohnedej alebo červenohnedej. Tami má jemnejšie líčenie, samozrejmosťou je riasenka. Ak sa nechystáte nalepiť si umelé mihalnice, aplikuje si 2 až 3 vrstvy riasenky. Príjemné denné líčenie dotvára svieži lesk na pery a jemné líčka v broskyňovom odtieni.

Do Taminho účesu sme sa úplne zamilovali, najmä vďaka krásnym kvetom, ktoré skvelo dopĺňali celkový "look".

M: Páčia sa vám vypnuté účesy, ale zároveň nechcete pôsobiť staro a prísne? Tento účes je ten správny. Vlasy sú natočené, podtupírované a vypnuté dohora. Záleží už len na vašom vkuse, či chcete účes mať vyššie, nižšie alebo viac doboku. Variácií je veľmi veľa. Samozrejme, opäť spustíme pár pramienkov popri tvári a pre väčšiu eleganciu môžeme doplniť aj kvety. Najvhodnejšie je kombinovať kvety podľa typu a farby kytice.

Tááák, to by bolo všetko. :) Ale nezúfajte, ešte nás čaká druhý diel venovaný šatám, ktoré nám poskytol Svadobný salón Fashion Institute, v ktorom sme mohli trendy pre rok 2017 aj fotiť, za čo sme veľmi vďačné! :) 

Ešte raz by sme sa chceli poďakovať Ľubke Orolínovej za líčenie, MartinaStyle za účesy, Lucii Štofej za vlasové doplnky a našej Soničke z Inspired by Love za krásne fotky.

Prajeme vám krásny a slnečný týždeň!

Váš team Perfect Day :)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame