Perfect Day

Dnes sme sa rozhodli vám priniesť niečo z úplne iného súdka. Doteraz sme sa venovali už takmer každému aspektu Vášho dňa, kvetom, šatám, tortám, dekoráciám, pozvánkam, ale ešte ani raz sme nespomenuli hudbu. Hudba je bez debaty nevyhnutnou súčasťou vašeho dňa, dá sa ňou vytvoriť absolútne jedinečná atmosféra. A nemyslíme tým len počas vašej hostiny, keď sa vám dobrý DJ alebo skupina postará o vynikajúcu zábavu. Máme na mysli aj hudbu, v priebehu dňa, napríklad tú, v doprovode ktorej pôjdete k oltáru.

Neviem ako vy, ale ja veľmi rada navštevujem rôzne koncerty (a myslím tým naozaj rôzne, nielen tie modernej hudby, ale aj opera, filharmónia a podobné mi nie sú cudzie) a pri jednej takejto príležitosti som si uvedomila, že je veľa možností, ako urobiť svoj príchod k oltáru iný. Nebojte sa vymeniť zvyčajný svadobný pochod za hudbu, ku ktorej máte bližšie.

Prečo nekráčať k oltáru za pochodu klavíra, sláčikového kvarteta či komorného orchestera, ktorý dokáže určite tú vašu pieseň predniesť tak, že aj vám aj vašim hosťom budú po chbte behať zimomriavky? Ak zoženiete aj spevácky sprievod, máte o skvelú atmosféru postarané.

Aaach a už som v ríši snov, počujem prvé tóny Schuberta, Adele alebo vynikajúceho Armstronga a kráčam si záhradou k svojmu milovanému..... No dobre ja si musím na tento deň D ešte nejaký ten čas počkať, ale verím, že nie som sama samučičká, čo by rada počula niečo iné než svadobný pochod, počas cesty k môjmu vyvolenému.

Dosť bolo rečí, nechám vás započúvať sa do týchto pár skladieb, ktoré som pre vás vybrala, dúfam, že sa vám aspoň zopár z nich bude páčiť. Ak máte nejaké nápady na ďaľšie skladby, o ktorých si myslíte, že by sa hodili, sem s nimi (no nie sem, ale do komentárov:))

 Ave Maria (F. Schubert)

Johann Sebastian Bach - air on the g string

Can´t Help Falling In Love (E. Presley)

Bon Jovi - Always

Bryan Adams - Everything I do

Whitney Houston -  I Will Always Love

Sade - By your side

Adele - Make you feel my love

Louis Armstrorng - What a wonderful world

* Credits * 1

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame