Perfect Day

Dnes vás opäť zavedieme do sveta šikovných rúk. Nedávno sme si spoločne vytvárali reťaze z papierových srdiečok (vy, čo ste ich nestihli, pozrieť si ich môžete tu), tentokrát si ukážeme, ako jednoducho pripraviť nádherné menovky. Tieto pestrofarebné menovky budú zaručene hlavnou hviezdou na vašom stole:) Hodia sa na akúkoľvek príležitosť, môžete si ich vyrábať znovu a znovu. A najlepšie na tom je, že každý kus je originál! Tak poďme na to...

Maľované menovky

BUDETE POTREBOVAŤ:

• Tvrdší papier 3,5 x 6 cm (výber necháme na vás) •  Vodové farby • 1 polievkovú lyžicu akrylovej farby na rozstrekovanie • 2 polievkové lyžice soli • Atrament alebo ozdobné pero na kaligrafiu • 1 umelecká páska • Široký štetec • Malý štetec • Misku  s vodou • Papierové utierky • Stará zubná kefka

POSTUP:

1. Od spodnej časti si odmerajte cca 3 cm a nalepte vodorovne umeleckú pásku. Pripevníte pásku pevne tak, aby sa žiadna farba pod ňu nedostala.

2.  Veľkým štetcom naneste z prednej aj zadnej strany papiera vodu, následne osušte papierovou utierkou. (To zabráni papierovým vláknam ich nerovnomernému rozšíreniu a deformácii). Odporúčame maľovať naraz 20 menoviek, aby ste všetko stíhali bez stresu.

Perfect Day, rozhovor_0151

3. Vezmite si menší štetec, farebnú paletu si vyberte podľa vášho vkusu, resp. farieb, ktoré sa chystáte použiť na svadbe. Je dobré kombinovať dva až štyri odtiene na karte, hrajte sa, skúšajte, čo sa vám najviac páči. Nedovoľte, aby vás tento krok zastrašil! Toto by malo byť pre vás oslobodzujúce, pretože tu neexistuje žiadny zlý spôsob, môžete sa hrať a dať svoje pocity na tento kus papiera. Môžete zaplniť celý papier s farbou, alebo môžete maľovať nerovnomerné guľôčky alebo dokonalé prúžky alebo pruhy ktoré smerujú v kruhoch ako ohňostroj. Môžete použiť ľahké farby pre elegantný vzhľad alebo kontrastné farby pokiaľ máte viac odvahy. Každá karta môže byť iná, ale pokiaľ budete používať rovnaké farby, budú vám sedieť do série.

4. Pokiaľ je váš papier premočený, prebytočnú vodu utrite s papierovými utierkami. Potom poprášime karty štipkou kuchynskej soli. Kryštály soli vytvoria jedinečný vzor tým, že absorbujú mokrú farbu a kryštály ktoré pristanú na papieri dodajú ľahšie škvrny, keď oprášite soľ neskôr (krok 6).

Perfect Day, rozhovor_0152

5. Vezmite si starú kefku na zuby, namočte ju do akrylovej farby a prskajte ju náhodne cez kartu. Vyberte si farbu, ktorá bude naozaj vyčnievať z farby pozadia, ktoré ste si vybrali. Následne nechajte uschnúť.

6. Oprášte soľ a opatrne zlúpnite pásku. V prípade, že karty nie sú ploché (čo sa môže stať vo vlhkom počasí alebo ak ste použili veľa vody), stlačte ich medzi hromadu kníh na noc.

Perfect Day, rozhovor_0153

7. Po uschnutí preložte karty na polovicu. K ostrej hrane si dopomôžte napr. kovovým pilníkom alebo nožom.

8. Na písanie mien hostí použite atrament alebo ozdobné perá, píšte ich do prázdneho pásu na každej karte. Ak viete, že nemáte práve dar na krásne písmo požiadajte kohokoľvek, kto to za vás urobí. Každý z nás má určite vo svojom okolí niekoho takého. Následne nechajte zaschnúť.

Perfect Day, rozhovor_0154

Už len nadekorovať na stôl a máte hotovo. To, kam umiestníte menovky je už len a len na vás.

Perfect Day, rozhovor_0158Čo poviete, idete to skúsiť? Takéto menovky sú skvelé a origiginálne:) Keď sa hostia dozvedia, ze ste menovky vyrábali sami, určite to ocenia a vôbec sa nebudeme čudovať, keď na konci noci, nezostane na stole jedna jediná menovka, pretože si každý tú svoju rád určite zoberie so sebou ako pamiatku na váš deň D. Teda aspoň my by sme si ich určite zobrali:)

Ak náhodou naberiete odvahu a skúsite si takéto menovky vyrobiť, budeme radi ak sa s nami o vaše dielo podelíte prostredníctvom našej Facebook stránky. A samozrejme nezabudnite nás sledovať aj v novom týždni, pretože pre Vás budeme mať ďalšiu dávku inšpiratívnych článkov.

Užite si plnými dúškami slnečný október! Krásny víkend...

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame