Perfect Day
Konečne je tu piatok! Hurááá, aj vy sa tak tešíte? Dva dni oddychu a ničnerobenia! Ak ešte nemáte na víkend žiadne plány, čo tak skúsiť nejaký DIY projekt? Nečaká nás ani extra teplé počasie, takže máte ideálnu príležitosť zrelaxovať sa kreatívnym spôsobom a navyše si vyrobiť zaujímavú dekoráciu na svadbu. A o čo teda pôjde? Možno si ešte pamätáte náš článok o origami (nájdete ho tu). Vtedy sme vám ukázali, ako si pomocou tohto japonského umenia skladania papiera vytvoríte super dekorácie, menovky, kyticu, či dokonca aj pierko pre vášho drahého. Dnes vám ale ukážeme, ako si poskladať origami kvety, sukulenty a obľúbeného žeriava. Potrebujete k tomu iba rôznofarebný papier, nožnice, lepidlo, nejaké špendlíky a veľkú dávku trpezlivosti... Potom to už pôjde samé...;) Tak sa teda do toho pustime... Sukulenty Aj keď živé sukulenty sú jednoducho TOP, ich papierová verzia za nimi ďaleko nezaostáva a vyzerá naozaj hodnoverne. Fantázii sa medze nekladú, takže pri výbere papiera určite siahnite po rôznych odtieňoch zelenej a pohrajte sa aj s textúrami. Postup skladania je úplna hračka a viac-menej sa pri rôznych typoch sukulentov stále opakuje, akurát s rôznymi tvarmi lístkov.
 1. Vytvorte si šablóny lístkov.
 2. Šablóny priložte k farebnému papieru, obkreslite ich a vystrihnite jednotlivé lístky.
 3. Každý lístok nastrihnite/ohnite.
 4. Začnite ukladať lístky na seba tak, že postupne vytvoria poschodia alebo ak chcete vrstvy jednotlivých sukulentov.
 5. Na spojenie použite buď tavnú pištoľ, alebo špendlík.
 6. Máme hotový prvý sukulent a hor sa na ďalší. :)
  svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1321 Žeriav Ako posledného si dnes poskladáme roztomilého origami žeriava. Na prvý pohľad možno postup vyzerá zložitejšie, ale garantujeme vám, že je úplne jednoduchý (máme to odskúšané). Po pár pokusoch vám to už pôjde tak od ruky, že ich budete skladať viac-menej automaticky, čo je celkom potrebné, ak si z nich chcete vytvoriť závesnú dekoráciu alebo girlandu. Tak poďme na to... :)
 1. Vystrihnite si najprv z papiera štvorec.
 2. Štvorec prehnite na polovicu z každej strany a potom diagonálne do trojuholníka - tak, ako vidíte na obrázku č. 2.
 3. Preložte papier spôsobom, ako je naznačené na obrázkoch č. 3 a 4.
 4. Na každej strane zložte pravý roh k stredu, ako vidíte na obrázku č. 5 a 6.
 5. Horný vrchol prehnite smerom k stredu (obr. č. 7).
 6. Otvorte tri rohy tak, aby vám opäť vyšiel štvorec - ako na obrázku č.8.
 7. Spodný roh zložte k stredu (obr. č. 9).
 8. Bočné rohy prehnite k stredu (obč. č. 10).
 9. Už to skoro máme! V tomto kroku by ste mali mať poskladaný tvar diamantu. Opäť boky začnite skladať smerom do stredu (obr. č.11-16).
 10. Otvorte... a žeriav je na svete! :) Ak ste stále trochu mimo diania, možno vám pomôže video tutoriál, ktorý nájdete tu.
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1323 Taaak, čo hovoríte na dnešnú japonskú svadobnú inšpiráciu? Vyskúšate to? Nehanbite sa pochváliť výsledkami vášho snaženia a dajte nám vedieť v komentári pod článkom, ako sa vám darilo. A pokojne pripojte aj fotku. :) Krásny víkend prajeme z Perfect Day!

*Credits* 1 2 3

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame