Perfect Day

Klíma alebo aspoň ventilátor na plné pecky a v ruke vychladený (nealko) drink... takto trávi tohtoročné horúčavy v práci väčšina z nás (okrem šťastlivcov, čo oddychujú niekde na dovolenke:)). Už nám chýba iba more a máme tu doslova trópy ako niekde na Havaji. Ach, to by bolo skvelé, že? Ale more na Slovensku ... to ostane navždy iba snom:D Napriek tomu si však môžeme kúsok Havajských ostrov priniesť v tomto teple aj k nám. Že ako??? No predsa s typickým ovocím tohto ostrova ... s ananásom!

Možno pred rokmi, by sme si nikto ani nevedeli predstaviť slovenskú svadbu v kombinácií s týmto tropickým ovocím. Toto leto, keď ručička teplomera presahuje skoro každý týždeň hodnoty 30+, nám to však znie čím ďalej tým reálnejšie a lákavejšie. Preto si v dnešnom článku posvietime na to, ako môžete zakomponovať ananás aj do vašej svadby. Ak máte už iba jeden alebo dva týždne pred svadbou, nevadí! Stále to ešte stíhate:)

Najprv sa treba dobre najesť... tak aj my dnes začneme pri jedlách z ananásu. Že poznáte iba Hawai pizzu? Tú vám síce dnes nebudeme servírovať, za to ale ponúkneme iné dobré chuťovky z tohto osviežujúceho ovocia. Malé jednohubky s ananásom a mozzarelou napichnuté na rozmarínových vetvičkách, výborne tacos s grilovaným kuracím mäsom, ananásom a avokádom, alebo mini burger na havajský spôsob sú len malé torzo z vynikajúcich jedál, ktoré sa pripravujú z tropického ananásu.  Navnadili sme vás? Ešte stále máte čas zavolať vášmu cateringu a vymeniť dohodnutú šunkovú rolku s chrenom za niektorú z našich dobrôt :) Vaši hostia to určite ocenia! Ak sa však obávate, že bude vaša teta, stará mama či svokra krutiť nosom nad nezvyčajným predjedlom, tak radšej neriskujte a skúste zaradiť ananásové hody do bufetových stolov pre priateľov:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0492

Sladké maškrty po hlavnom jedle zase doplnia vašu nízku hladinu cukru... Tie sa dnes, ako inak, ponesú na ananásovú nôtu. Ako osviežujúci dezert môžete podávať napríklad ovocnú zmrzlinu alebo ovocný šalát vo vydlabanom ananáse. V sladkom bufete zas nemôžu chýbať ananásové cupcakes, cakes pops alebo drobné cookies.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0507

Bez svadobnej torty by to však nebolo ono! A už ste ochutnali nejakú s ananásom? Ak vás veľmi neláka ananásová príchuť a chcete ostať pri klasike, použite ho iba na dozdobenie:) Kvety vyrobené zo sladučkého ananásu nielen krásne vyzerajú ale aj výborne chutia. Ako na ne, sa dozviete aj v tomto tutoriáli.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0489

Keď sme sa najedli a zamaškrtili si, je treba doplniť pitný režim. Veď v tomto teple by to bola samovražda bez chladených nápojov! Ananás vás prekvapí svojou univerzálnosťou. Môžete ho podávať v podobe džúsu, alebo len tak nakrájaný v limonáde (tzv. infused water). Kamaráti sa však aj s ostatným tropickým ovocím ako kokos, banán, mango, citrusy a páčia sa mu aj naše jahody, maliny a v podstate skoro všetko ovocie, čo u nás dozrieva v lete. Čiže máte naozaj veľa možností, ako ho nakombinovať do drinkov. Originálna je tiež nealko ananásová verzia mojita alebo ľadové ananásovo-banánove smothie, či ananásový punč. Hlavne nezabudnite pridať veľa veľa ľadu!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0486

A ide sa dekorovať! Ananás dobre poslúži ako dekorácia na stoly, netradične ním vyzdobíte strop alebo dokonca uličku k vášmu vyvolenému. Na záver môžete podarovať malý ananás vašim hosťom namiesto klasickej koláčovej výslužky, ktorá by im v takom teple aj tak až tak nechutila.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0505

Keď máte ananás po ruke, nepotrebujete vlastne ani vázičky na kvety :D Postará sa o to, aby vaše kvetinové aranžmány mali po celý čas dostatok vody a ešte stihne  na tanieri ozdobiť aj vaše menovky pre hostí. Čo na ne poviete, no nie sú rozkošné?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0502

Zdá sa vám to málo luxusné ? Tak len počkajte! Máme tu pre vás túto exkluzívnu pozlátenú a postriebrenú verziu ananásu, ktorá síce asi nebude veľmi jedlá, zato ale v kombinácií s čiernou naozaj TOP!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0503

Ako exotická rekvizita sa dá ananás super využiť pri fotení zásnubných alebo svadobných fotografií, či ako netradičné tropické zátišie do vašeho fotokútika :) Obzvlášť sa nám však pozdáva nápad so zamilovaným odkazom pre vašu polovičku (fotka v strede).  A čo by ste odkázali tej vašej vy?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0498

Ananás je nielen veľmi chutný, ale dokonca mu svedčí aj papierová podoba:) V zlatom prevedení ladí perfektne s marhuľovou alebo bledomodrou, ale hodí sa mu aj "natur" štýl. Môžete ho nechať sa vynímať v celej svojej kráse, alebo naopak zvoliť len jeho miniatúrnu verziu, ako vidíte na prvej fotke vľavo.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0504

Dúfame, že sme vás dnes inšpirovali a odvážite sa zakomponovať toto sympatické tropické ovocie aj na vašej svadbe. Určite neoľutujete! Pre dnešok sa s vami lúčime, ale len na krátko, pretože už teraz pripravujeme pre vás ďalší článok:) Majte sa krásne a vydržte ešte nejak to teplo!

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame