Perfect Day

Krásne piatkové ráno prajeme! Tešíme sa, že ste zavítali na náš blog, kde dnes na vás čaká ďalšia dávka svadobnej inšpirácie a lásky jedného slovenského páru, ktorý sa s vami podelí o svoje spomienky na svoj najkrajší deň. 

Dnes to bude love story Janky a Paliho, ktorú zvečnila do krásnych obrázkov Miška z Alafeta Photo. Táto sympatická dvojica sa rozhodla osláviť svoju lásku so svojou rodinou a priateľmi v útulnom prostredí horskej chaty - veď napokon, na chate sa to všetko aj začalo... :) Zvolenej lokalite podriadili aj tematické ladenie svojej svadby a výzdobu, ktorú si vytvorili vlastnoručne. Tá sa celá niesla v prírodnom duchu a prím hrala juta, čipka, jemné kvietky a svetielka, ktoré výzdobe dodali to správne čaro. Z neba im padalo šťastie v podobe dažďa, ktorý spolu s chladným horským vzduchom vytvorili neopakovateľnú atmosféru na všetkých exteriérových svadobných portrétoch, kde vynikla nádherná nevesta v jemných šatách, ktoré dokonale podčiarkli jej pôvab a šarmantný ženích v chic modrom obleku s hravými červenými detailami... už ste však určite zvedaví na samotné fotografie, a my sa ani nedivíme... :)

Tak sa teda poďme spolu na ne pozrieť a popri tom sa začítať do rozprávania samotnej nevesty... 

Aká je Vaša love story? Ako ste sa zoznámili a dali dokopy? 

Po škole som sa zamestnala v jednej firme, kde neskôr Palino začal robiť ako brigádnik. Tam sme sa po prvýkrát stretli. Vznikol nám tam skvelý kolektív, ktorý rád trávil všetky spoločné chvíle spolu, dokonca aj mimo pracovnej doby, cez víkendy. Nadčasy v tomto dobrom kolektíve neboli problém. Palino je odo mňa mladší o päť a pol roka, takže moje sympatie voči nemu som krotila, nečakala som, že by to mohlo byť obojstranné, nechcela som v ňom vidieť potenciálneho partnera, aby som sa nesklamala. Dobre me si rozumeli, zdieľali spoločný zmysel pre humor, spoločné chvíle, aj s ostatnými kolegami, aj na chate, kde to nakoniec celé vzniklo. V zmenenom prostredí a uvoľnenej atmosfére sa dejú veci akosi ľahšie. Ľady sa prelomili. Od toho dňa sme spolu. Stále. Aj keď ja som neskôr odišla robiť do inej firmy a Palino po škole nastúpil ako jeden z grafikov na trvalý pracovný pomer, po nejakom čase sa presunul aj on. Za mnou. Sme opäť kolegovia už dva roky. Vstávame spolu, pracujeme spolu, obedujeme spolu a trávime spolu večery. Snáď navždy. 

Ako Vás požiadal o ruku?

Zase chatový príbeh. :) Palino mal narodeniny. Išli sme asi už po tretíkrát na spoločnú chatu s partiou kamošov, kde sme si urobili oslavu jeho 26. narodenín. Po príchode mu všetci rad-radom zablahoželali. Po poslednom potrasení rukou som bola pripravená otvoriť oslavný šampus alebo čokoľvek. Palino vtedy povedal niečo ako "ja som chcel ešte niečo" a kľakol si. Zo zadného vrecka vytiahol krabičku s prsteňom. Doteraz nechápem, ako sa mu tam zmestila. :) Kamarát, ktorý vedel, čo sa chystá, z toho urobil aj krátke video. Tak si to môžem občas pripomenúť a vidieť, ako to vtedy bolo, kedže som mala zrazu slzy v očiach a v hlave prázdno. A tak som na otázku, či si ho vezmem, odpovedala "HEJ!" :)

Mali ste nejakú tému, farebnú paletu alebo hlavnú myšlienku pre Vašu svadbu, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu?  

Prírodné materiály, ktoré by v chatovej atmosfére nepôsobili násilne. Drevo, jutovina, čipka, príjemné svetlo sviečok, fotografie (keďže obaja radi fotíme), žiadne prehnané kvetinové výzdoby, ktoré by neskôr putovali do koša, prírodné farby. Šaty som chcela pohodlné, žiadne kruhy, výstuže a korzety bez ramienok. Veď som v nich chodila a tancovala celý večer. :) Oblek zase v Palinovej obľúbenej modrej farbe a červený motýlik s bielymi bodkami (v sérii s manžetovými gombíkmi od šVecičky), ktoré odo mňa dostal na Vianoce. Inšpirované jeho fotografiou z detstva, kde mal podobný motýlik. 


Ako ste našli a vybrali si svoje lokality na svadbu?  

Na Chate pod Skalným mestom sme absolvovali jeden spoločný firemný víkendový tréning. Vtedy tam mali kuchára, ktorý nás svojím jedlom odrovnal. Vedeli sme, že svadbu by sme chceli na chate a keďže v areáli mali aj malý dvojposchodový drevený prístrešok, už sme videli, ako bude naša svadba vonku, s pečeným jahňacím a teplým pohodlným nočným posedením vonku. Počasie nám to nedoprialo, ale našťastie mala chata kapacitu aj vnútri. Kuchár, ktorého teplá štrúdla nás vtedy na firemnom tréningu oslovila, tam už vtedy síce nepracoval, ale tá pečená jahňacinka a bravčové koleno s baraními rohmi boli aj tak famózne!  

Zahrnuli ste do Vášho dňa niečo netradičné, jedinečné?

Naša spoločná záľuba je fotografovanie. Zakomponovali sme ho do výzdoby – veľký drevený rám s motúzom, na ktorom boli pripnuté naše spoločné fotografie z výletov, a rovnako aj spoločné fotografie v rámikoch v rámci výzdoby na stoloch. 

Vyrábali ste Vy alebo Vaši priatelia niečo vlastnoručne?

Takmer všetko. Ženíchova mamina nám ušila príborníky, vlastnoručne sme s kamarátmi, Palinovou sestrou a jej priateľom strihali a aranžovali jutovinu, vešali vianočné svetielka aj záclony, z pohárov sme vyrábali vázičky, skladali kvetinky do váz, aranžovali sviečky a fotografie... Aj svadobné oznámenie bolo vlastnoručne navrhnuté.  

Čo bol Váš najobľúbenejší okamih z celého dňa?

Pre Palina to bol vraj okamih, keď ma prvýkrát videl v svadobných šatách. Ja ako nevesta som takéto prekvapenie nemala, špeciálny okamih však bol, keď ma moja mama viedla k oltáru. Keďže môj otec už nežije, vedela som, že chcem, aby to bola ona, kto ma odovzdá môjmu nastávajúcemu. Inak bol pre nás najúžasnejší úplne celý deň. Užívali sme si ho, snažili sme sa nekaziť si ho stresom z toho, že "niečo nebude tak, ako má". Tiež občas fotíme svadby a vieme, ako to dokáže niektorým ľuďom (a následne aj ľuďom okolo) úplne zbytočne pokaziť náladu. 

Akú radu by ste dali nevestám a ženíchom, ktorí ešte len plánuju svoj svadobný deň?

To, čo som spomenula v predošlej časti – nekaziť si náladu a niekedy aj celý svadobný deň stresom z toho, že niečo nie je tak, ako bolo naplánované. Vždy sa nájde niečo, čo mohlo byť lepšie pripravené, lepšie zorganizované, chutnejšie a čoho mohlo byť viac. Ľudia si ale aj tak najlepšie zapamätajú atmosféru a zábavu, ktorú zažili. Mladomanželia by mali byť teda hlavne v pohode, veselí a zabávať sa s ostatnými. Potom už naozaj "bude všetko tak, ako má"! :)

A to je na dnes všetko... :) Ďakujeme Janke, Palimu aj Miške z Alafeta Photo za to, že sme mohli nahliadnuť do ich spomienok a fotografií, ktoré sú dôkazom, že aj keď počasie nie je ukážkovo slnečné, v konečnom dôsledku to má čosi do seba... :) 

Zdroje: Obrad: Kostol sv. Štefana kráľa v Závodí (Žilina) / Fotograf : Alafeta Photo / Výzdoba: vlastnoručne / Vlasy: In Novato, Janka Lukačovská / Make-up : Tia Škorňová / Hudba: DJ - Pavol Kubica / Torta: Dagmar Poldaufová (Žilina) / Doplnky, bižutéria: hrebienok do vlasov s kvetinami: V jednoduchosti je krása – Petra Chovancová / Doplnky pre ženícha: červený motýlik s bielymi bodkami v sérii s manžetovými gombíkmi : šVecičky / Ženíchov oblek: Stones: BENO Žilina / Kvety: Flora Žilina (aranžérka Petra Chovancová) / Topánky: F&F / Hostina: Chata pod Skalným mestom, Štefanová

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame