Perfect Day

A je tu ďaľší utorok, a to môže znamenať len jedno. Teda môže to pravdepodobne znamenať milión rozličných vecí, ale pre nás to znamená to, že pre vás máme nový článok.

Dnes máme pre vás ďaľšiu krásnu skutočnú svadbu, ktorú nám poslal talentovaný fotograf Zdenek Vozarik (pozn. red. píšem tento článok v autobuse pri ceste do Prahy a práve sme prišli na tú časť dialnice, pri ktorej sa cítite, ako keby ste išli cez stovky železničných priecestí za sebou, v pomerne vysokej rýchlosti, takže ak tu budú preklepy, tak sa ospravedlňujem, ale všetko sa to tu tak strašne trasie:)), náš najnovší "prírastok" v Koho odporúčame (jeho profil si môžete pozrieť tu).

Juraj a Funda sa stretli pri štúdiách v Oxforde, kde síce každý študovali niečo iné, ale keďže chodili na rovnaký "college" (niečo ako fakulta), tak sa stretávali na rôznych večierkoch organizovaných školou, a neskôr aj mimo školy, spočiatku však len ako kamaráti. Ku koncu školského roka sa Juraj konečne odhodlal pozvať Fundu na rande. Od toho okamihu je z nich nerozlučná dvojica.

 Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0001

Funda si svoje krásne svadobné šaty vybrala v Anglicku v salóne Ellis Bridals. Ďalej mala na sebe topánky značky Ted Barker, doplnky a bižutéria sú od Selfridges, Halo and Co a BHLDN. Make up a vlasy si robili nevesta a jej družičky samé.  Jurajov oblek je z obchodu Charles Tyrwhitt takisto v Anglicku.

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0002Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0003Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0004Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0005 Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0006Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0007 Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0008Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0009

Ako lokalitu pre svoje radovánky si tento párik vybral Bratislavu, najmä preto, že to bolo najlogickejšie rozhodnutie, keďže na ich svadbe boli hostia z Nemecka, Holandska, Rakúska, Anglicka, Turecka a Slovenska. Najviac sa im páčilo okolie starého mesta a tak sa nakoniec rozhodli mať obrad v Zichyho paláci a hostinu v reštaurácii Hradná Hviezda.

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0010Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0011Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0012Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0013Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0014

Toto funky autíčko-vláčik od Tour4u použili Juraj a Funda na prepravu medzi lokalitami. Zaľúbené veľmi :)

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0015

Výzdobu priestorov si robili Funda a Juraj viac menej sami, s pomocou priateľov. Dekorácie pochádzajú z blších trhov v Oxforde, ale takisto aj z IKEA. Tortička je od jedného z našich obľúbených dodávateľov Syslíkove tortičky a kvety sú z Galérie kvetín.

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0016Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0017 Keďže Funda a Juraj sú veľkí fanúšikovia varenia a pečenia, namiesto knihy hostí mali knihu, do ktorej požiadali každého hosťa, aby im napísal svoj obľúbený recept. Kniha obľúbených receptov od vašich najbližších len a len pre Vás, aký nápad!!!! Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0018Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0019Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0020

Spýtali sme sa Juraja a Fundy na nejaké rady, pre tých z vás, ktorý svadbu ešte len plánujú:

"Treba rátať s tým, že výrazne prešvihnete pôvodný rozpočet. Aj ak spíšete zoznam všetkého, čo budete potrebovať na svadbu, zaručene ste ďalších 5 vecí zabudli alebo si neuvedomili, že aj to bude treba. Taktiež sa treba pripraviť na to, že budete mať odlišnú predstavu o svadbe nielen vy medzi sebou, ale aj ostatní blízki príbuzní zapojení do organizovania svadobného dňa, a každý zo zúčastnených bude chcieť realizovať svoju predstavu. Treba sa pripraviť na partnerské a rodinné minikrízy ohľadom výberu kvetov, hudby, priestorov či koláčov J No vždy to treba brať s nadhľadom a spýtať sa samých seba, či toto rozhodnutie bude pre vás dôležité aj o 5 či 10 rokov a či stojí za to kvôli tomu narušiť vzťahy v rodine. Ak nie, potešte svojho hosťa a spravte mu po vôli, veľmi to ocení to a vás to nebude príliš bolieť. V našom prípade to bolo o to výraznejšie, že sa jednalo o zmiešanú turecko-slovenskú svadbu, kde oba národy majú iné svadobné zvyklosti a bolo treba nájsť cestu schodnú pre obe strany."

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0021

No dosť bolo rečnenia, necháme Vás teraz si vychutnať zvyšok nádherných fotiek Juraja a Fundy nerušene....

Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0022Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0023Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0024Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0025Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0026Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0027Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0028Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0029Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0030Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0031Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0032Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0033Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0034Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0035Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0036Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0037Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0038Perfect Day, svadobna inspiracia, svadba, Slovensko, Funda a Juraj, Hradna hviezda_0039 Ďakujeme Jurajovi a Funde za odpovede na naše zvedavé otázky a takisto Zdenkovi za krásne fotky. Ak sa Vám Zdenkova práca páčila určite si pozrite aj jeho profil tu u nás, alebo zamierte priamo na jeho webstránku. Ak by ste chceli aby sa vaša svadba ukázala tu na našom blogu, poproste vášho svadobného fotografa, nech sa nám ozve:)
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame