Perfect Day

Príjemné dobré ráno/popoludnie/večer želáme. Dnes sa opäť ako je už zvykom každú stredu, hlásime o slovo. A to konkrétne s ďaľšou vydarenou slovenskou reálnou svadbičkou. Lucia a Juraj sa s nami podelili o krásne fotografie z ich svadby, zachytené objektívom Tibora z Bubiphoto, a my Vám ich dnes prinášame aj s malým pokecom s Luckou o ich príbehu, svadobnej inšpirácii a na záver aj dobrou radou. Zoznam všetkých dodávateľov nájdete na konci článku pod fotografiami. Ale teraz sa už poďme pozrieť na zúbky tomuto páriku a ich svadbe:)

Aká je Vaša love story?

Spoznali sme sa v septembri 2010, kolega ho na skok priviedol so sebou do práce, keď si prišiel niečo skontrolovať. Minimálne z mojej strany to bola láska na prvý pohľad, vraj aj z tej jeho :-)…Vypýtal si na mňa kontakt a začali sme spolu tráviť väčšinu času. Myslím, že sme sa za pomerne krátku dobu veľmi dobre spoznali, až sme sa stratili v tom, kedy sme sa vlastne “dali dokopy”. Stanovili sme to teda na deň nášho prvého stretnutia.

Ako prebehla žiadosť o ruku? 

Nečakajte žiadnu romantiku :) Možno bude niekto z čitateľov sklamaný, ale hlavne, že ja nie som. A možno sa nejaká slečna alebo už pani poteší, že v tom nie je sama :) Žiadosť o ruku bola viac-menej formálna, pretože sme od samého začiatku vzťahu preberali,  že raz budeme muž a žena, a mali sme dokonca vybratý aj dátum.

Mali ste nejakú tému, farebnú paletu alebo hlavnú myšlienku pre Vašu svadbu, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu?

Inšpirovala som sa rôznymi webstránkami, sledovala som, čo práve letí, zároveň som inklinovala k akejsi klasike, k niečomu, čo je nadčasové, iné, no zároveň nie výstredné. Nechcela som dopustiť, aby som vybavovačkám okolo svadby venovala viac pozornosti, ako príprave na svadbu samotnú, teda na náš zväzok. Pripravovali sme sa na to, čo naše sľuby obnášajú a čo so sebou prinesú. Snažila som sa uvedomiť si, do čoho idem. Pretože svadbou to celé len začína :)

Podľa čoho ste si vyberali Vaše lokality?

Vybrali sme si manželove rodné miesto Piešťany, pre ich krásu aj pre praktické dôvody.  Penzión Benátky nám pripomenula manželova mamička, boli sme sa tam pozrieť a hneď sa nám tá myšlienka zapáčila. Je to neuveriteľné, ale jednoducho všetko do seba zapadlo. Lokalita, kapacita, romantické prostredie pri vode, letne terasy, blízkosť krásnej kaplnky…Ešte aj počasie nám vyšlo, takže prechádzky do kaplnky a potom naspäť na oslavu boli bezproblémové. Naopak, spomíname na to, ako na jednu z najkrajších častí dňa.

 Vyrábali ste Vy alebo Vaši priatelia niečo vlastnoručne?

Ja som vyrábala pierka pre hostí, a do podobného vintage štýlu som si dotvorila látkovú svadobnú kyticu od pani Mullerovej, spolu s väčšími pierkami  pre našich otcov, svedkov a pána starejšieho. Taktiež som si sama vymyslela a vyrobila svadobné oznámenia. Moje handmade boli ešte menovky na stoloch a malé darčeky - flaštičky s medom. Mamička - kvetinárka sa mi postarala o kvetinovú výzdobu na hostine a v kostole.

Aký bol Váš najobľúbenejší okamih celého dňa?    

Celý deň bol krásny, jednoducho najkrajší deň v živote, veď sme sa stali manželmi! :) Tiež si veľmi vážim a navždy ma hreje pri srdiečku myšlienka, že  toľko ludí sa tam zišlo len kôli nám, oslavovali s nami…Ľudia si dodnes pochvalujú a moja mamička to pekne vystihla: “Luci, ten deň vám vyšiel taký, ako by ste si to všetko vymodlili”.

A na záver, akú radu by ste dali nevestám a ženíchom, ktorí ešte len plánuju svoj svadobný deň?

Úprimne by som budúcim manželom odkázala, nech sa sústredia predovšetkým na to, že sa idú stať manželmi, nech si uvedomujú, do čoho idú, a aby počas roka radostných príprav na svadbu (ano, toľko to trvá) z tej radosti zároveň naberali sily do ďalších rokov manželstva :)

Veľmi odporúčam nezačat od zásnub zhromaždovať tzv. blbostičky, ale nechať to až na posledné 2-3 mesiace, ak vôbec. Takéto zdanlivo maličké náklady sa spolu vedia vyšplhať na zbytočne vysoké sumy a niekto sa môže čudovať, že potom neostalo na zbytočne “drahého” fotografa, DJ-a, kapelu… Vídam to na svadobných fórach veľmi často.

Ak máte hostinu v priestoroch, ktoré sú už samy o sebe pekné, príjemné, uľahčite si to, a nezaťažujte sa výzbobou, návlekmi a pod.

Myslite na svojich hostí, na to, že ten deň zasvätia oslave vášho šťastia spolu s vami, a zaslúžia si, aby o nich bolo dobre postarané čo sa týka programu, jedla, zábavy, hudby…Aby svadba nedopadla ako sebarealizácia nevesty v zmysle nahromadenia a odprezentovania x stoviek doplnkov do výzdoby v troch striktne určených farebných odtieňoch. Nemôžem si vynachváliť všetkých našich dodávateľov! Obzvlášť chcem vyzdvihnúť to, čo mnohí pokladajú za nepodstatné - zabezpečiť na svadbe pre svojich hostí profi starejšieho, ktorý ten deň odmoderoval, odkoordinoval a dozeral na všetko čo vás len napadne.

A na záver niečo pre snúbencov: buďte duchom prítomní, užívajte si váš najkrajší deň, vážte si, čo vám ten druhý sľubuje a tešte sa, do čoho ste to spolu vykročili! :)

Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0001Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0002Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0003Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0004Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0005Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0006Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0007Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0008Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0009Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0010Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0011Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0012Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0013Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0014Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0015Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0016Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0017Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0018Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0019Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0020Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0021Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0022Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0023Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0024Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0025Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0026Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0027Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0028Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0029Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0030Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0031Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0032Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0033Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0034Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0035Perfect Day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Penzion Benatky, Piestany_0036

Fotograf – Tibor, Bubiphoto / Lokalita – Penzión Benátky, Piešťany / Šaty – Jaroslava Wurll Kocanova / Družičkine šaty – Jada Dreaming / Topánky - Aldo / Oblek – Lombardi Fashion / Bižutéria – Zuzana Zliechovcova, Viloet BijouxRybenka / Svadobná kytica a pierka pre otcov  - Svadobná výzdoba Júlia / Pozvánky, menu – handmade nevesta / Torta – Edita Nagyová / Makeup a vlasy - Petra Nemethová / Hudobníci - DJ Benny / Starejší - Eugen Kaiser

Tak čo, zaujal vás Luckin jedinečný štýl? Alebo Vás oslovila lokalita? Nezabudnite, že ak nás náhodou sledujete a už máte po vlastnej svadbe a radi by ste sa podelili o svoje fotografie s našimi čitateľmi, stačí poprosiť vášho fotografa, aby nám zaslal pár fotografií z vašej svadby a možno sa už onedlho budete pozerať na tú svoju:)

Keďže Veľká noc je za dverami, rozhodli sme sa dať si tu v Perfect Day pauzičku a poriadne si počas sviatkov oddýchnuť, takže sa s vami najbližšie uvidíme opäť o týždeň v stredu. Budete nám dovtedy veľmi chýbať, ale nebojte ubehne to ako voda:) Želáme vám teda krásnu Veľkú noc!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame