Perfect Day

Svetová, luxusná, štýlová, farebná, iná... to sú prvé prívlastky, ktoré sa nám vynorili v mysli pri prvom pohľade na fotografie zo svadby Lenky a Lukáša, ktorí svoju taliansku parádu inšpirovanú úžasným filmom La Dolce Vita a farebnou explóziou v štýle editoriálov módneho domu Dolce & Gabanna zorganizovali v priestoroch Wiegerovej vily.

A mohli by sme pokračovať ďalej... netradičná, extravagantná, kvetinová, moderná... :) Lenka s Lukášom sa totiž pokúsili zlúčiť atmosféru starej filmovej klasiky so živými farbami stelesňujúcimi energiu moderného talianskeho životného štýlu.

A nám nezostáva nič iné než skonštatovať, že mladomanželom sa podarilo ich predstavy previesť do dokonalej reality a zorganizovať tak jednu z najoriginálnejších svadieb, aké sme mali tú česť predstaviť na našom blogu. Ďalšie slová sú už zbytočné, poďte sa radšej s nami nadýchať talianskeho luxusu a prečítať si, čo nám o svojej fantastickej svadbe prezradili samotní hlavní protagonisti - Lenka s Lukášom.

perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0001perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0002perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0003perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0004perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0005perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0006perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0007perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0008perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0009perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0010perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0011perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0012perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0013perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0014perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0015perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0016perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0017perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0018perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0019perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0020perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0021perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0022

Čo bolo inšpiráciou pre Váš deň D? Ako sa Vám podarilo dosiahnuť, aby Vaša svadba bola o Vás dvoch? 

Inšpiráciou pre náš deň D bolo rozhodne Felliniho veľdielo La Dolce Vita (Sladký život). Stáli sme pred výzvou ako preniesť čierno-biely film do svadby skutočného sveta vo farbách, a skombinovať tak atmosféru starého filmu La Dolce Vita s modernými farebnými Dolce & Gabanna módnymi editoriálmi. Obaja milujeme taliansku módu, jedlo víno a celkovo taliansky spôsob života. 

Film La Dolce Vita bol teda obrovskou inšpiráciou nielen pre hlavné vizuálne a grafické motívy, ale aj naše outfity. Chceli sme mať svadbu, ktorá by bola absolútne odlišná od všetkých tradičných svadieb v našom okolí. 

Mali sme šťastie a podarilo sa nám nájsť miesto, ktoré pripomína taliansky vidiek. Trocha ťažšie už bolo potlačiť “príliš romantickú a rustikálnu” atmosféru tohto miesta a dodať mu moderný šmrnc s nádychom talianskej módy, ako sme si to predstavovali. 

Aby naša svadba vystihovala nás dvoch, snažili sme sa čo najviac okresať formality, ktoré sa spájajú s civilnými obradmi, ako napr. neosobný príhovor sobášiaceho z úradu. Namiesto toho sme poprosili Lenkinho otca, aby predniesol príhovor o nás dvoch ešte predtým, ako si povieme svoje áno. Bol to úžasný príhovor - dojímavý, sentimentálny, ale zároveň nesmierne zábavný! 

perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0023perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0024perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0025

Najkrajšia spomienka na Váš svadobný deň? 
Lukáš: Viem, je to klišé, ale bol to moment, keď som po prvý raz uvidel Lenku kráčať k oltáru v tých úžasných šatách, ktoré prakticky vyjadrujú celú jej osobnosť. 
Lenka: Po oficiálnom obrade, keď už bola ruka v rukáve, sme kráčali držiac sa za ruky popri všetkých našich milovaných, v pozadí hrala skladba Jasona Derula, ľudia na nás hádzali lupene kvetov a vtedy to všetko na mňa doľahlo a ten pocit bol neskutočný. Až do toho momentu som si úplne neuvedomovala, čo sa deje.

perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0026perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0027perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0028perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0029perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0030

Nejaké rady pre tých, ktorí ešte len plánujú svoj svadobný deň? 

Najdôležitejšie zo všetkého bolo určiť si hneď na začiatku nášho plánovania základné pravidlo - spraviť si svadbu “pre seba a podľa seba”. V tomto duchu sa potom nieslo aj celé plánovanie - od výberu grafických motívov, dizajnu, kvetov, hudby, oblečenia, až po výber jedla, nápojov… proste všetko. Zabudnite na aktuálne svadobné trendy a rutinné rady nudných svadobných agentúr a dekoratérov. Spravte si ju podľa seba. A spravte si ju takú, ako dosiaľ nemal nikto vo vašom okolí. Povedzte to aj agentúre a svojim dodávateľom a jasne im dajte najavo, čo očakávate. 

Najdôležitejším článkom vo fáze plánovania našej svadby bol človek z eventovej agentúry, ktorý mal na starosti program počas svadobného dňa. Viac-menej sami sme si vybrali našich dodávateľov, dekoratérov, krajčírov, fotografov, atď., ale potrebovali sme ešte niekoho, kto to celé doklepne a bude dozerať na priebeh nášho najdôležitejšieho dňa. Bol to človek, ktorý dal jednotlivé kúsky skladačky svadby dokopy a umožnil nám, aby sme si náš deň užili bez zbytočných stresov. Aby ste získali lepšiu predstavu, o čom hovoríme, v deň svadby, ešte predtým než sa to celé začalo, Lukáš relaxoval s priateľmi pri bazéne a Lenka sedela s pohárom šampanského v ruke, kým jej robili účes a make-up - a presne takto sme to chceli. 

perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0031perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0032perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0033perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0035perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0036

Chceli by ste ešte niečo dodať na záver? 

Obaja sme boli presvedčení o tom, že pre našich hostí by svadba mala byť v prvom rade skvelá párty a nemali by sa cítiť veľmi “organizovane” a obmedzovaní prílišnými oficialitami. A to sa nám aj podarilo - po obrade, prvom tanci a krájaní svadobnej torty to už celé bolo len o zábave s ľuďmi, ktorých máme radi. Pre lepšiu predstavu, hostina sa skončila o 8.30 ráno po tom, ako sme si všetci spolu pozreli nádherný východ slnka. Sakramentsky dobrý štart do manželského života. :) 

Ďalšia dôležitá vec, bez ktorej sa žiadna dobrá párty nezaobíde, je dobré jedlo a nápoje. Nepodceňte to! 

perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0037perfect day, svadba, peterandveronika, wiegerova villa, lenka lukas_0038

Fotograf – Peter & Veronika / Video – Patricia & Oliver videography / Lokalita – obrad i hostina Wiegerova vila / Dizajnové stvárnenie svadby – nevesta a Ivan Kasaj / Svadobná agentúra – Bubble Production House / Šaty – Miklosko Fashion Design / Topánky – nevesta: Dsquared2, ženích: Stubbs and Wootton / Šaty pre družičky – Dagmar Michálková fashion / Make up – Zuzana Kopanicová / Vlasy – Renáta Márová / Kvetinový doplnok do vlasov – Alka špe_RHK / Oblek – Armani Collezioni / Kvety  – Giardino di FioriPonk Rentals / Catering –Sharkam VIP Catering / Torta – Tulip House Boutique Hotel pastry chef / Hudba – DJ Juraj Grafik a King Ivan Band / Oznámenia a tlačoviny – Ivan Kasaj a jeho agentúra Provocation bureau / Prenájom inventáru – Ponk Rentals

Taaak, čo na to hovoríte? Úchvatná svadba, že? :) Mali by ste tiež toľko odvahy ako Lenka s Lukášom a vedeli by ste si aj vy stáť za svojimi predstavmi, aby ste si svadbu zorganizovali podľa seba napriek všetkým zaužívaným tradíciám vo vašom okolí? Podeľte sa s nami o svoje myšlienky v komentári pod článkom.

A samozrejme, nesmieme zabudnúť poďakovať mladomanželom, ale aj ich fotografom, Peťovi a Veronike, za to, že sa s nami podelili o svoje spomienky, skúsenosti a fotografie z tejto originálnej svadby.

Krásny začiatok týždňa prajeme :)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame