Perfect Day

 Dúfame, že ste si všetci užili to nádherné počasie, čo sme mali a možno ste mali toľko šťastia, že ste sa stihli aj troška opáliť :) My sme sa síce stále "flákali" v kancloch a za počítačmi, ale zasa sme si to patrične užívali prípravou článkov pre vás.

Ten dnešný je naprosto fantastický a dúfame, že vám nielen spríjemní piatok, ale sprostredkuje vám aj zopár zasnených momentov aj počas víkendu. Môžete nám veriť, bude o čom snívať :) Dnes sa s vami totižto podelíme o fotky od fantastického fotografa Roberta Fojtíka a to konkrétne o fotky so svadobného portrétneho fotenia Mareka a Mirky, ktoré sa udialo v jednom (podľa nášho názoru) z najromantickejších miest na svete.... v Benátkach!!! Obvykle sa Vám síce snažíme prinášať fotografie z priebehu celej svadby, aby ste sa mohli inspirovať viacerými elementami, ale keď sme uvideli toto fotenie, vedeli sme, že by bol hriech sa s vami oň nepodeliť.

Spýtali sme sa nevesty Mirky, ako sa to vlastne celé začalo? A prečo práve Benátky?

Zoznámili sme sa v práci. Paradoxom je, že to nebola láska na prvý pohľad. Na ten druhý už áno :) A zásnuby? Viem, že daný moment požiadania o ruku má byť momentom prekvapenia a veľmi dobre to vedel teraz už môj manžel Marek. Preto keď som mu vysielala tajné signály, žeby to už konečne mohlo prísť, s nonšalantnosťou sa len usmieval. A ako ubiehal rok, dva, tri... už som sa nad tým ani nezamýšľala a nechala som tomu voľný priebeh. Každý kto bol v Prahe a na Karlovom moste, určite vie, že v strede mosta je miesto (tzv. "Valentínske kladkové šialenstvo") na ktorom si zaľúbené páry na znak lásky zamknú tú svoju kladku a kľúč odhodia do Vltavy. A tam vznikol nádherný moment prekvapenia a skutočne som to vóbec nečakala. Potlesk ľudí z rôznych krajín blahoželania a búrlivé výkriky, ktoré zazneli v anglickom, nemeckom, čínskom a inom jazyku len dodali tejto situácii na veľkoleposti. Dojaté a nesmelé "ÁNO" (nesmelé z dôvodu, všetky oči na mne :-), a samotné nasadenie prsteňa bol tak nádherný čistý moment, ktorý človek zažije len raz za život…Stále keď sme v Prahe, prídeme na "naše" ľúbezné miesto, kde naša láska dostala úplne iný smer. A možno aj smer voľne odovzdanej a pokojne plynúcej Vltavy

Pricestovali sme za ranného svitu, kde sa nežne prelievali mäkké slnečné lúče na Námestí sv.Marka. Cítili sme sa ako znovuzrodení a aj napriek tak frekventovanému miestu, ktoré naberá v popoludnajších hodinách na kapacite ľudí, nebolo počuť nikoho a nič a my sme sa mohli ponoriť do príbehu v prvom dejstve. V Benátkach sme boli po prvykrát, no vyzdvihnutie takto krásneho miesta a mesta v jednom má na zásluhe jednoznačne famózny fotograf Róbert Fojtík. ktorý sa aj so svojou partnerkou ešte pred samotným fotením rozhodol toto mesto prezrieť a nafotiť svojou umeleckou optikou.
Ak ste videli film The Tourist s Angelinou Jolie a Johnym Deppom, ktorý sa natáčal v Benátkach, ten vám napovie o veľkoleposti tohto mesta. Ak by naše presvadobné fotografie mali dostať tóny, určite by zazneli v podaní romantického soundtracku „Arriving At the Ball“ z tohto filmu. Vždy, keď počujeme túto skladbu, prenesieme sa do času a priestoru, kedy naša láska začala kvitnúť a naberať esenciu večnosti.
Interiérové fotografie vznikli v známom hoteli Daniel. Leží pozdĺž Canal Grande vedľa mosta Vzdychov a Námestia sv. Marka. Majestátne pôsobiaci hotel pozostáva z troch palácov zo 14. storočia a sú zdobené lustrami z muránskeho skla, ružovými mramorovými stĺpmi, starožitnými kobercami a zlatom vykladanými stropmi. Na tomto mieste vzniklo veľa nádherných fotografii, no jedna u mňa bude zastávať navždy status nadčasová a ikonická.
Ďakujeme Mirke za zaslanie detailov a Robertovi za nádherné fotografie. Ak sa chcete o Robertovi dozvedieť viac, mrknite si jeho web.
Tak ale dosť bolo rečí, poďme sa teda spoločne pozrieť na tú krásu a snívať o dovolenkách, lete, Benátkach, svadbách, láske, zmrzline, víkende a o čomkoľvek inom, čo Vás ešte napadne:) Želáme vám krásny víkend a vidíme sa v pondelok:) Teda aspoň vy nás určite uvidíte.... ;)
Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0001Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0002Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0003Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0004Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0005Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0006Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0007Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0008Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0009Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0010Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0011Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0012Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0013Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0014Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0015Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0016Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0017Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0018Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0019Perfect Day, svadba, slovensko, Mirka a Marek, Benatky Fojtik_0020
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame