Perfect Day

Krásne piatkové ráno prajeme. :)

Pomaly, ale isto už začíname vo vzduchu cítiť vianočnú atmosféru, ktorá zavládla aj na našom blogu. Medzi farby, ktoré kraľujú Vianociam, patrí nesporne aj červená farba, a práve tá je nosným motívom aj dnešnej svadby zo série vašich reálnych svadieb.

Červená farba je intenzívna a svojou sýtosťou a výraznosťou neprehliadnuteľná, či už je súčasťou výzdoby alebo oblečenia. Má mnoho významových atribútov - odajkživa sa spája s láskou, srdcom, vášňou, ale napr. aj takou noblesou a luxusom kráľovského dvora. Narábať s ňou treba opatrne, no keď máte ako lokalitu svojej svadby hrad, ktorý sa ešte aj volá Červený Kameň, niet dokonalejšej voľby :)

Poďme sa teda pozrieť na rozprávkovú svadbu Barbary a Martina na hrade, kde výzdobe kraľuje pani Červená. V záplave kvetov kytice jedinečne podčiarkuje eleganciu a noblesu nevesty, ktorej nádherné jednoduché šaty boli dokonalou voľbou. Absolútnou trefou do témy je stvárnenie oznámení a pozvánok, kde zvolené písmo a pečatidlo s iniciálmi mladomanželov sú presne tými detailami, na ktorých záleží. To isté platí aj o kombinácii čistej bielej a červených prvkov výzdoby na stoloch. Prostredie hradu, hradnej kaplnky a nádvoria zas dotvárajú neopakovateľnú romantickú atmosféru. Už horíte nedočkavosťou a chcete vidieť, ako vyzerá perfektná moderná svadba na hrade? Prečítaje si, čo nám o svojej svadbe prezradili samotní hradní páni. :)

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0001perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0002perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0003

Aká je Vaša love story? Ako ste sa zoznámili a dali dokopy?

Prvýkrát sme sa stretli v decembri na afterparty po premiére jedného českého filmu vďaka môjmu spolužiakovi z VŠ. Zo srandy mu navrhol, aby ma pozval na chatu na Silvestra. Vôbec sa mi nepáčil a asi ani ja som ho nejako neočarila, za celý čas sme spolu prehovorili asi len dve vety. :) Keď mi ale o pár dní poslal link na stiahnutie fotiek, začali sme si písať. Navrhol mi stretnutie… Bolo to najhoršie rande, na akom som asi bola. :D Bol personalista a tento svoj pracovný defekt si so sebou vzal aj tam. :D Asi som sa mu ale naozaj zapáčila, pretože si ma totálne získal „slohom“, kde mi s istotou jemu vlastnou opísal, prečo by sme mali byť spolu. Bola v tom romantika zmiešaná s rozumom. Ako povedal, MY mu dávame zmysel. :D Dal mi presne to, čo som chcela a čo som si myslela, že mi nikdy nik nemôže dať. A že to vôbec ja chcem!!!! - typická žena. :) Doteraz sa na tom bavíme a každý náš známy vie, ako si ma Maťo získal - ukecal ma :D

Ako Vás požiadal o ruku?

Na moje narodeniny mi zorganizoval oslavu, o ktorej som netušila a pozval skoro všetkých mojich kamarátov. Aj tých, ktorých on nepoznal, dal si tú námahu, aby si to zistil. Ráno mi do práce poslal bonboniéru z Chutných kytíc, darček som nečakala, myslela som si, že ideme von ako obvykle s partiou. Keď mi všetci poblahoželali, dal mi krabičku, v ktorej bola ďalšia a zasa ďalšia a zasa ďalšia, a nakoniec posledná, ktorá bola….. prázdna… ako fór celkom dobré, :) ale potom si kľakol a pred ostanými ma požiadal o ruku. To, že to spraví, vedel asi len jeden človek, všetci boli prekvapení, tlieskali… Ako z Hollywoodu :)

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0004perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0005perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0006perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0007

Mali ste nejakú tému, farebnú paletu alebo hlavnú myšlienku pre Vašu svadbu, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu?

Keďže sme svadbu mali na hrade, téma bola jasná - hradná :) Páčia sa mi púdrové tóny, ale v poslednej dobe som nič iné na nete nevidela a na hrad sa mi to aj tak nehodilo, začala som byť na tú farebnú kombináciu alergická. :D Milujem červenú, milujem bielu. Takže voľba bola jasná, bielo-biela svadba s červenými doplnkami plus zelená - farba listov. Ruže, ružičky, ružiská… brečtan, eukalyptus… hrozno… ako z dávnych obrazov.

Ako ste našli a vybrali si svoje lokality na svadbu?

Bývala som v neďalekej dedine, na Červenom Kameni som bola často, robila som pre nich aj nejaké grafické práce a ani na okamih mi nenapadlo, že by som svadbu chcela mať inde, aj keď len pre info sme boli pozrieť ešte jedno miesto… Je to tam krásne, či už obradná miestnosť, kaplnka, miestnosti na hostinu… Martinovi sa tam tiež hneď zapáčilo.

Vyrábali ste Vy alebo Vaši priatelia niečo vlastnoručne?

Všetky grafické práce som robila ja. Pozvánky, menovky /magnetky, ktoré boli zároveň spomienkovým darčekom pre hostí/, menu… Vyrobila som náš spoločný monogram - nech sme ako praví hradní páni. :) Dala som spraviť pečatidlo a tri dni som doma každú jenu pozvánku pečatila pečatným voskom. :) Ďalšou takou „našou vecou“ bola dopravná značka, ktorú sme kúpili. Dorobila som na ňu dve písmenká v zmysle - nejaký vagabund si robí srandu a konečný výsledok bol, že bolo na nej napísané už naše terajšie spoločné priezvisko. :)  /nie som -ová/ Bol to pekný a kreatívny doplnok aj pri fotení.

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0016

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0008perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0009perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0010perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0011perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0012perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0013

Čo bol Váš najobľúbenejší okamih z celého dňa?

Bolo síce už skoro po polnoci, ale jednoznačne okamih, na ktorý spomínam najradšej, nám pripravila moja dokonalá kamoška. Ako svadobný dar sme od nej dostali video. Prvýkrát som ho videla až tam. Zhasli sme svetlá, všetci sa nahrnuli na kopu a pozerali na stenu, kde sa premietalo. K dispozícii som jej dala naše fotky, videá a ona z toho spravila niečo neskutočné. Film o nás dvoch, ako sme sa dali dokopy, zladené fotky, fotomontáže, dokonalo spárované momenty, videá… Nikdy v živote som sa nenasmiala a neplakala tak ako vtedy. :D Všetci sme ju tam vybozkávali a môj otec jej povedal, že je šťastný, že mám takých skvelých priateľov :)

Akú radu by ste dali nevestám a ženíchom, ktorí ešte len plánuju svoj svadobný deň?

Asi budem dosť flegmatická, ale… Prípravy si treba užívať, ak vás to má trápiť, dajte to robiť niekomu inému, alebo sa vezmite vo dvojici so svedkami, nie každý je taký nadšenec, že ho prípravy na svadbu bavia. :) A keď niečo nevyjde, na tom vôbec nezáleží. V konečnom dôsledku - je to LEN svadba, dôležitý je život potom…

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0014

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0019perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0015 perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0017perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-photography-martin-a-barbora_0018 Obrad: SALA TERRENA, Hrad Červený Kameň / Hostina: Lisovňa, Hrad Červený Kameň / Fotograf: Gabriela Jarkovská Photography / Šaty: Plaza, salón Nicole / Topánky: namieru šité Popelka team / Kvety: MarianaDekor / Doplnky, bižutéria: Náušnice Mariee Design / Torta: Art Bakin’  / Make up/vlasy: Paula’s Beautique / Hudobníci: DJ Joly

... a zazvonil zvoniec a rozprávka má pokračovanie v reálnom živote. :) Ďakujeme dnešným hradním pánom, Barbare a Martine, a ich skvelej fotografke Gabriele Jarkovskej, že sa s nami podelili o krásne momenty zo svojho veľkého dňa.

Prajeme krásny piatok, ešte krajší víkend a ak sa na svoju reálnu svadbu ešte len chystáte, určite nezabudnite zablúdiť aj na svadobnú výstavu Perfect Wedding pod našou záštitou, ktorá sa koná o necelý mesiac a kde nájdete mnoho skvelých dodávateľov, ktorí vám pomôžu, aby aj tá vaša svadba bola perfektná :)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame