Perfect Day

Tak máme tu začiatok nového týždňa a začíname pekne zhurta a to ďaľšou super svadbou od vás našich čitateľov. Michal a Mirka nám umožnili uverejniť ich svadbu, ktorá bola zachytená očami talentovaného fotografa Zdenka Vozárika, ktorý je jeden z fotografov, ktorých mi tu v Perfect Day vrelo odporúčame:)

Poďme sa ale pozrieť zblízka na ich príbeh. M a M sa zoznámili vďaka skvelej náhode, kedy Mirkina kamarátka fotografka, s ktorou v tom čase spolupracovala, nemohla jedného dňa doraziť na fotenie a tak za seba poslala náhradu, ktorou nebol nikto iný ako Michal. Po krátkom randení sa po troch mesiacoch zaľúbenci spolu nasťahovali, o rok neskôr privítali do rodiny prvý prírastok psíka Edgara a minulý rok sa opäť rozrástli o ďalšieho psíka Ringa:)

Zasnúbenie sa odohralo v záhradách starého kaštieľa v Toskánsku, Mirkin zásnubný prsteň je dedičstvom po Michalovej babičke. Michal a Mirka vedeli hned od začiatku, že na svoju svadbu nechcú čakať veky, a tak väčšinu plánov premysleli už počas tisíc kilometrovej jazdy späť z Toskánska:) Chceli, aby ich svadba bola prirodzená, v kontakte s prírodou, s blízkymi priateľmi a rodinou, s dodávateľmi, ktorých poznájú a dôverujejú im, bez zbytočných príkras. Aj napriek počiatočným pochybnostiam, či sa im toto podarí na Slovensku dosiahnuť, nakoniec všetko dopadlo podľa ich predstáv.

Takéto oznámenia a všetky svadobné tlačoviny, vytvorila pre Michala a Mirku ich kamarátka Dáška z Dupla Creative.

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0001Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0001aPerfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0002

O vlasy sa neveste postarali v salóne Toni&Guy a make up spravila Daniela Repková.

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0003Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0004Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0005Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0007Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0008

O inventár a nábytok sa postarali naši obľúbený Ponk Rentals, ktorý takisto pridali ruku k dielu, aj čo sa kvetinovej výzdoby týka, na ktorej pracovali spoločne s Katarínou Malíkovou.

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0009Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0010Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0011

Mirka o ich dni: "Unikátny bol celý náš obrad. Michal sa najskôr previezol kľukatými cestičkami svätojurských viníc za sprievodu kamarátov na motorke. Obradom sprevádzala kamarátka, ktorá doň zahrnula množstvo detailov z nášho vzťahu a života. Vďaka tomu bol neopakovateľný. Prirodzene, na obrade nemohli chýbať ani naši chlpatí roztopašníci Edgar a Ringo (ďakujeme priateľom, ktorí sa o nich postarali za nasadenie a trpezlivosť)".

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0012

Ako miesto pre svoju svadbu si Mirka a Michal vybrali Wiegerovu vilu, aj napriek tomu, že v čase keď sa rozhodovali o mieste, bola vila ešte len ruinou a s rekonštrukčnými prácami sa ešte len začínalo. Ako Mirka napísala, "potenciál a krásu tohto miesta však bolo cítiť aj so zatvorenými očami". Ak ste o tomto mieste ešte nepočuli, tak ich určite omrknite. Podľa nás jeden z najzaujímavejších priestorov momentálne na Slovensku, kde sa dá svadbovať:)

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0013Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0015

Mirkine šaty boli vytvorené na mieru podľa Mirkiných predstáv módnou návrhárkou Ľubicou Poncik, Michalov oblek je z Cinque z Peak & Cloppenburg, košela a vesta je na mieru od Alain Delon Salon.

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0016Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0017Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0018Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0019Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0020Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0021Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0022Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0023Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0024Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0025

Na otázku, či si niečo na svadbu vyrábali vlastnoručne, sme dostali takúto odpoveď: "Vlastnoručne sme vybrali, zdobili a plnili napríklad fľaše na svadobnú hostinu. Dokonca deň pred svadbou sme piekli (v trojnásobnom množstve) náš obľúbený čokoládový brownie na občerstvenie pred obradom. Ostatné koláče napiekla moja krstná mama, ktorá je týmto svojím umením vychýrená. Slané pečivo zase pripravila Michalova rodina (a bolo vynikajúce!). Pár mesiacov vopred sme s Michalom zbierali bazu a pripravovali bazový sirup, limonáda z ktorého sa servírovala práve na svadbe."

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0025a

A na záver ešte zopár rád od Mirky: "Choďte za svojím snom. Občas treba urobiť aj kompromis, avšak držte sa vašej spoločnej predstavy a nemente ju len preto, že sú iné trebárs zvyklosti vo vašom regióne. Zapojte sa čo najviac do príprav vašej svadby. Spomienky, napríklad, na hľadanie tej najlepšej svadobnej piesne, spojené s tým, ako ste doma tancovali pomedzi nábytok, vám zostanú navždy.V deň svadby prenechajte čo najviac zodpovednosti druhým. Ak treba, spolupracujte so svadobnou agentúrou alebo koordinátorkou, ktorej dôverujete. Je to na nezaplatenie. Šetrite sa! Nezdá sa to, ale štipku napätia pocíti aj ten najväčší “kľuďas”. Takže pokoj, úsmev na tvári, pohárik sektu (alebo kúsok čokolády) a môžete si to celé začať vychutnávať. 

Perfect Day, Slovensko, svadba, svadobna inspiracia, Michal Mirka, Wiegerova vila, Svaty Jur_0026

Mirka a Michal, ďakujeme za odpovede na naše zvedavé otázky a za možnosť uverejnenia vašej krásnej svadby. Zdenkovi ďakujeme za nádherné fotky. Ak sa vám jeho práca páči, máme pre vás viac ukážok v jeho profile, alebo si priamo  kliknite na jeho webstránku. Ak bola vaša svadba zaujímavá, krásna, jedinečná a chcete sa o ňu podeliť s našimi čitateľmi, kliknite si na záložku vľavo hore s názvom POŠLITE NÁM SVADBU a následujte dané inštrukcie. Budeme sa tešiť. Krásny deň želáme....

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame