Perfect Day

Na dvere nám už klope november, sezóna šálov a teplých kabátov, no nám sa do nej stále akosi nechce… :) Poďte si radšej s nami zaspomínať na leto, zelené lúky hýriace farbami pasteliek a takto na sklonku svadobnej sezóny načerpať sviežu inšpiráciu na jednu z vašich svadieb. Áno, hádate správne - dnes na vás čaká ďalšia reálna svadba. :)

Ako poňať dokonalú svadbu pod holým nebom, na ktorej padalo aj trocha šťastia z neba, nám ukázali Peťka s Attilom, ktorí tú svoju svadbu mali pod palcom od oznámenia cez originálny program, svoj vlastný bigboard, až po prírodnú výzdobu vyfarbenú do jemných odtieňov fialovej a ružovej v harmonickom súlade s okolitou prírodou a aktuálne panujúcim ročným obdobím. Nevestine šikovné rúčky je vidieť nielen na výzdobe, ale zásluhy má aj na svojej originálnej kytici z papiera či lúčnych vlčích makov. Jemné naturálne tóny svadby hravo podčiarkujú neprehliadnuteľné detaily v podobe doplnkov. Všetci predsa dobre vieme, že na detailoch záleží... :)

No viac nám o svojej čarovnej svadbe povedia mladomanželia sami… 

Aká je Vaša love story? Ako ste sa zoznámili a dali dokopy? Mala som 15, keď som mu napísala na Pokeci, že má pekný nos. On ho mal práve vtedy zlomený a myslel si, že si z neho iba robím srandu. Nerobila som si srandu – mne sa jeho nos naozaj páči. Boli sme spolu 3 mesiace a on bol prvý chlapec, ktorý ma kedy pobozkal. No boli sme mladučkí a rozišli sme sa. To bolo v roku 2006.  Medzičasom sme riešili každý svoj život podľa seba. No a v roku 2013 mal môj spolužiak z VŠ kňazskú vysviacku, na ktorú som mala ísť, no nakoniec sa mi to nepodarilo. Neskôr som si pozerala fotky z tejto akcie a na jednej z nich som spoznala moju starú lásku. No a týždeň na to boli v Bratislave vianočné trhy, kde som stretla tohto kňaza a pýtala som sa ho, odkiaľ sa pozná s tým chlapcom. Povedal mi, že je to chlapec od nich z dediny. No a potom sa to rozbehlo, on poslal jemu kontakt na mňa a napísali sme si na Facebook-u. A dnes je tento chlapec so zlomeným nosom môj manželík.

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0001perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0002perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0003perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0004

Ako Vás požiadal o ruku? Počas športového plesu v novembri 2015. S mojím bratom pre mňa nahrali video, kde vymýšľa, ako ma požiada o ruku a ako by to asi dopadlo. A na konci toho ma požiadal o ruku. Potom sme vyšli pred budovu, kde bol ples a tam stálo asi 100 ľudí a púšťali spolu s nami lampióny (už bola tma).  A potom ma posadil do auta, dal mi pod šaty obliecť legíny, kúpil mi kvietkované gumáky a hrubý sveter a zobral ma k jazierku, kde mal nachystanú loďku a tam v tej tme stáli okolo jazierka ďalší ľudia, ktorí mali púšťať lampióny, my sme tiež mali zopár lampiónov v lodičke. Ako v tej rozprávke od Walt Disney – Tangled – Na vlásku.

Mali ste nejakú tému, farebnú paletu alebo hlavnú myšlienku pre Vašu svadbu, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu? Naturálno – lúčny štýl – kopa vrecoviny, drevené prepravky, seno. Skombinované to bolo s púdrovo ružovou a fialovou. Bavlnená smotanová čipka. Ale nebol to vintage ani provensálsko retro štýl.

Ako ste našli a vybrali si svoje lokality na svadbu? Bývame v okolí a vedeli sme o nich a často ich aj navštevujeme.

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0005perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0006perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0007

Zahrnuli ste do Vášho dňa niečo netradičné, jedinečné?

Do pozvánok sme napísali ľuďom, aby nám nenosili kytice alebo torty, ako je niekedy zvykom, ale aby tie peniažky, ktoré by na to dali, doniesli a vhodili do krabičky pre onkologicky choré deti – nakoniec sme deťom vyzbierali celkom peknú čiastku. A 50 kytíc je novomanželom na nič, keď aj tak zvädnú. Najbližšiu rodinu sme poprosili o kúpu malých stromčekov – tují miesto kytíc – aby sme si ich mohli zasadiť na pozemok, a tak spomínať na dôchodku, že tieto stromky máme od svadby.

S mladými sme tancovali Zorbu – boli sme viackrát na dovolenke v Grécku, kde sme sa to naučili, tak sme sa rozhodli naučiť to aj hostí, tancovali sme s deťmi vtáčí tanec.

Nakoľko sme mali na svadbe 30 detí, mali sme detský kútik, kde sa im venovali dvaja animátori.

Prianíčka pre novomanželov sa nepísali do knihy, ale na biele kamienky.

Mali sme svoj vlastný bigboard, ktorý bol počas svadby pred reštauráciou a ľudia sa pri ňom mohli fotiť.

Nevestu začepčievala mamina (nasadila neveste veniec z kvetov) a počas toho istého času sa aj ženích lúčil s mládežníckymi časmi prostredníctvom klobúkového tanca, počas, ktorého sa rozhodlo, kto sa bude najbližšie ženiť. Pointa je rovnaká, ako pri detskej hre na stoličkový tanec – klobúky sa presúvali z hlavy na hlavu a keď zastala hudba, ten, kto nemal klobúk, vypadol – ten, kto ostal, vyhral najbližšiu svadbu… teda on to nebral ako výhru.

Mali sme poďakovanie rodičom v rámci príhovoru nevesty a ženícha a všetkým ostatným počas krátkej video prezentácie našich detských čias a spoločných čias.

Vyrábali ste Vy alebo Vaši priatelia niečo vlastnoručne?

Pozvánky, kytice, darčeky pre hostí, prestieranie, menovky, kompletne celú výzdobu, drevenú bránu, ktorá bola na sobáši, náramky s kvietkom pre ženy a dievčatá. 

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0008perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0009perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0010perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0011perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0012perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0013perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0014perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0015perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0016perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0017perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0018perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0019perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0020

Čo bol Váš najobľúbenejší okamih z celého dňa? Nevesta: povedala by som, že sprcha keď som si išla prezliecť polnočné šaty, ale to asi nie je dosť romantické. Tak, keď ma manžel kŕmil polievkou a hral sa na lietadielko popri tom.

Ženích: ja budem troška romantickejší – najkrajší moment bol keď som ju uvidel a keď sa nám počas sobáša rozpršalo a všetko, čo sme vonku nachystali, sa zamočilo a nám ostal iba úsmev od ucha k uchu. Akú radu by ste dali nevestám a ženíchom, ktorí ešte len plánujú svoj svadobný deň?

Aby si do toho nenechali kecať od ostatných.

Aby sa nebáli experimentovať a nevzdávali sa keď sa niečo nepodarí.

Aby mali všetko spísané a zmluvne podopreté.

Ale hlavne, aby nešetrili na fotografovi alebo kameramanoch, lebo to je to jediné, čo im po svadbe ostane ako živá spomienka.

perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0021perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0022perfectday-svadba-gabriela-jarkovska-petronela-a-atilla-eder-nesvady_0023

Fotograf: Gabriela Jarkovska Photography / Obrad: Dvory nad Žitavou – kalvária (pod holým nebom) / Hostina: Nesvady – reštaurácia Éder / Šaty: Anna Campbell   / Topánky: Topánkovo / Kvety: svadobnú kyticu si robila nevesta vlastnoručne z papiera, kyticu na fotenie si tiež urobila sama počas fotenia – natrhala ružový vlčí mak / Ženíchov oblek: Blažek / Doplnky, bižutéria: Thomas Sabo – náušnice, hodinky, Woodfly – motýlik  /Torta: Lulusʽs bakery  / Pozvánky: nevesta / Make up/vlasy: nevesta / Hudobníci: Marcel & Attila

A ocitli sme sa na konci dnešného výletu v čase. Ďakujeme Peťke, Attilovi i Gabike, že nás so sebou vzali a podelili sa o svoj veľký deň s nami. Veríme, že sa páčilo aj vám a tešíme sa na ďalšie stretnutie na jednej z vašich reálnych svadieb. Milujeme sledovať, ako svoje sny meníte na realitu. :)

Krásny víkend prajeme z Perfect Day!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame