Perfect Day

Krásne, veľmi špeciálne marcové ráno praje ženský kolektív Perfect Day svojim čitateľom, a dnes obzvlášť svojim čitateľkám.

Zubaté slniečko nás zobudilo do krásneho dňa, kedy má každá žena na svete svoj sviatok. A ako lepšie by sa dal tento deň osláviť než svadbou jednej pôvabnej liptovskej nevesty, ktorá si svojimi šikovnými rukami vytvorila takmer celú výzdobu. Kvety, ktoré hrajú prím svojimi teplými jesennými farbami má na svedomí ďalšie zručné žieňa... a celkovo, na tejto svadbe sa podieľalo toľko šikovných žien, že výsledok ani nemôže byť iný ako skvelý! :) Svadba sa konala v jesennom období a októbrovú atmosféru pôsobivo zachytili šikovní fotografi zo Severskej svadby. Chladnú liptovskú prírodu rozohriali tóny bordovej, červenej či ružovej, punc elegancie celej výzdobe dodali drobné zlaté detaily a... viac nám už povedia fotografie a naša dnešná milá nevesta...

Aká je Vaša love story? Ako ste sa zoznámili a dali dokopy? 

Spoznali sme sa vďaka spoločným kamarátom a po čase sa kamarátstvo zmenilo v lásku. :) Po šiestich rokoch, ktoré sme boli spolu ako pár, nasledovala svadba. :)

Ako Vás požiadal o ruku?

Juraj ma požiadal o ruku na Štedrý deň. Boli to prvé Vianoce, ktoré sme trávili sami v našom spoločnom budúcom bývaní. Po večeri sme si rozbaľovali darčeky a on si ako posledný darček pre mňa nechal škatuľku v tvare vianočnej gule, v ktorej bol zásnubný prsteň. Keď si kľakol a chcel ma požiadať o ruku, ostala som prekvapená a spýtala sa ho: “Čo to robíš?” Po chvíli som si uvedomila, čo sa deje a povedala "Áno". Samozrejme, boli aj slzy šťastia. :)

perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0001perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0002perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0003perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0004perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0005perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0006

Mali ste nejakú tému, farebnú paletu alebo hlavnú myšlienku pre Vašu svadbu, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu?

Svadba bola v októbri, tak sme ako farebnú paletu zvolili jesennú bordovú, doplnenú ružovými odtieňmi a zlatou. Mala som predstavu o jesenných kvetoch vo vázach, ktorú mi šikovná kvetinárka naplnila.

Ako ste našli a vybrali si svoje lokality na svadbu?

Vo Vile Fénix mala svadbu moja sestra. Priestory sa nám veľmi páčili a tak sme ani iné nehľadali a hneď si zarezervovali termín.

Vyrábali ste Vy alebo Vaši priatelia niečo vlastnoručne?

Keďže priestory, kde bola svadobná hostina, sú veľmi pekné a nechcela som komplikovanú výzdobu, rozhodla som sa, že si ju urobím sama. Sestra mi pravidelne posielala inšpirácie na výzdobu a ja som postupne vyrábala stuhy na stoličky, menovky, rám na zasadací poriadok, čísla na stoly a veľa iných drobností a tiež pom-pom, ktoré som skladala tri dni a zabrali celú miestnosť v dome. :) Na oznámenia nás fotila manželova sesternica a návrh spravila a vytlačila nám ich moja sestra, ako aj menu. Veľmi nám pomohol personál z Vily Fénix, ktorým som výzdobu len doniesla a oni priestory vyzdobili.

perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0007perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0008perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0009perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0010perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0011perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0012

Čo bol Váš najobľúbenejší okamih z celého dňa?

Ani ja, ani manžel nemáme jeden konkrétny okamih. Celý deň bol pre nás dokonalý. Ráno, keď sme sa zobudili (prekvapivo som vôbec nebola nervózna), svietilo konečne slnko po dvoch upršaných týždňoch, takže nám vyšlo aj portrétové fotenie vonku. Omša bola dojímavá s krásnou kázňou a nakoniec hostina, na ktorej sa všetci hostia bavili až do rána.

Akú radu by ste dali nevestám a ženíchom, ktorí ešte len plánuju svoj svadobný deň?

Moja rada je hlavne pre nevesty, nech si prípravy, a hlavne svoj svadobný deň, užívajú. Nech aspoň v svadobný deň zabudnú na stres, ktorého je pri prípravách dostatok a nech si užívajú každý moment svojho výnimočného dňa, lebo ten deň ubehne veľmi rýchlo.

perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0013perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0014perfect day, vasa svadba, sona a juraj, severska svadba, ludrova_0015

Obrad: Kostol Sv. Šimona a Júdu v Liptovských Sliačoch / Hostina: Vila Fénix, Ludrová / Šaty: Pronovias – Ofelia, Svadobný salón Jadei / Topánky: John Garfield / Kvety: Štúdio Kvetinka, Ružomberok /Auto – švagor / Pozvánky - vlastná výroba (sestra) / Make up: Salón Chic – Zuzana Lovasovičová/ Vlasy: Salon Le Serelle v Ružomberku / Hudobníci: Čepčenie – folklórny súbor Liptov /DJ: DJ HSNC /Rande foto: Denisa Zontág - Denissa photography  / Fotograf: Severská svadba 

A sme na konci dnešného článku. Veríme, že sa vám na Liptove páčilo a naše ďakujem za tento vizuálny výlet letí mladomanželom Sonke a Jurajovi, ako aj ich fotografom zo Severskej svadby. A my sa vidíme zas v piatok pri našom ďalšom článku. :)

Užite si krásny deň žien, milé naše nevesty!

Vaše ženy z Perfect Day :*

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame