Perfect Day

Tak sa po víkende hlásime znova a máme pre vás opäť po dlhšej dobe jednu reálnu svadbu. Tá dnešná je svadba Tomáša a Sašky. Obvykle by som niečo o svadbe napísala ja, podľa odpovedí na otázky, na ktoré nám páriky odpovedajú v našom zvedavom dotazníku, ale Saška to tak krásne všetko opísala sama, aj bez otázok, že by bol hriech to nepoužiť tak ako to napísala, takže poďme na to:

"Svadba je čarokrásna udalosť a takou bola aj tá naša. Dnešní snúbenci vynaložia veľké úsilie, aby sa vyhli tradíciám. My sme sa tradíciám nevyhýbali a inšpiráciu sme čerpali z minulosti. Mne osobne učaroval romatizmus a viktoriánske obdobie. Na našej svadbe nechýbala klasická odobierka, rozbíjanie taniera a čepčenie.

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0001

Svadobné šaty som mala zapožičané zo salóna Wedding Avenue. Nedá sa nespomenúť úžasnú pani majiteľku Veroniku. Bola neskutočne trpezlivá a pomohla mi vybrať tie najúžasnejšie šaty. Moje šaty boli návratom do minulosti. Boli to rozkošné saténové šaty (svadobný satén slonovinovej farby) zdobené čipkou. V páse boli zdobené kamienkami. Šaty mali širokú sukňu tzv. kaplnkovej dĺžky, ozdobenú hustým radom saténových gombičiek. Čipkované bolerko mi pani Veronika objednala priamo od výrobcu z Barcelony. Model: Rosa Clara- Orleans. Počas obradu som mala pripnutý tylový závoj tiež tzv. kaplnkovej dĺžky.

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0002Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0003

Vo viktoriánskej ére mali ženy v obľube rozmanité ozdoby- medailóniky, brošne, dlhé visiace náušnice, sponky či hrebienky. Mojím družičkám som na pamiatku a z vďačnosti podarovala brošne v tvare motýľov. Jedna z nich si ich počas svadobného dňa dokonca pripla do vlasov. Mojou jedinou ozdobou, samozrejme okrem mojich šiat, účesu od úžasnej kaderníčky Žanety, ktorá ma češe od 17tich rokov a makeupu od Nikolety Vadoczkej, boli visiace náušnice od Swarovski:)

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0004Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0005

Manžel mal na sebe oblek od značky Wilvorst, ktorý sme zakúpili v meste Győr v Maďarsku (Arkád).

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0006Obrad prebehol v kostole vo Veľkých Úľanoch. Je to menší kostol s komornou, rodinnou atmosférou. Keďže manželova babka vypomáha v tomto kostole ako kostolníčka, cítili sme sa tam ako doma. Priebeh obradu bol veľmi dojemný a podmanivý. Citovo zapôsobil nie len na nás, ale aj na našich hostí. O spev sa postarala úžasná Katalin Lantos-Borbély....pri jej speve som nemohla udržať slzy dojatia...

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0007

Naša malá družička mala šaty zo salóna Nicole, odkiaľ boli aj moje topánky a zdobil ju venček z kvetov.

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0008

Samozrejme aj ja som držala „novodobej“ tradície: Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo modré a strieborná minca v topánke. Počas obradu som nedržala v rukách kyticu, ale modlitebnú knižku z čias Rakúsko- Uhorska (je z roku 1913). Dúfam že raz moja dcéra, alebo nevesta bude pokračovať v tejto tradícii. J Podväzkový pás som zvolila  čipkový- slonovinovej farby. Na podväzkovom páse bolo pripevnené strieborné srdce s modrým kameňom. Srdiečko sa dalo otvoriť, dala sa do neho pripevniť napr. fotka...ja som túto možnosť nevyužila. Podväzkový pás bol značky Poirier a dá sa zakúpiť v svadobnom salóne Nicol. Samozrejme striebornú mincu som v topánke nemala....ani si to celkom neviem prestaviť, ale v kabelke som mala pamätnú striebornú mincu z roku 1879.

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0009

Hostina prebehla v hoteli Tevel v Sládkovičove. Krásny hotel so skvelými službami a výbornými cenami. Učarovala nám hlavne atmosféra hotela a hlavne krásne tapety na stenách:)

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0010

O výzdobu kostola a  sály sa postarala svadobná agentúra Ambientes. Úžasné dievčatá, ktoré do bodky splnili moje očakávania. Prechádzať tak krásne vyzdobenou uličkou je asi snom každej nevesty. Za výzdobou kostola nezaostávala ani výzdoba sály. Dievčatá vytvorili candy bar (cupcake a makarónky sme objednávali zo Giraffe bakery). Mysleli sme aj na našich najmenších v podobe bublifukov. Dievčatá z Ambientes mali na starosti aj moju kyticu. Kytica bola naaranžovaná v tvare kvapky, od hlavného zoskupenia kvetov sa kaskádovito zužovala. Tvorili ju hortenzia, konvalinky a moderná náhrada za kvety pomarančovníka-stephanotis. Ostatné kvietky som nevedela identifikovať:) Kytica bola zviazaná čipkou a na nej bola pripevnená brošňa, v ktorej sa skrývali fotografie mojich dedkov, ktorí už s nami v tento deň nemohli byť.

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0011Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0012Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0013Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0014Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0015Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0016Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0017Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0018Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0019

Naším fotografom bol Tibor z BubiPhoto so svojou skvelou asistentkou/manželkou Zuzkou. Portrétové fotografie sme fotili pondelok po svadbe- výborné rozhodnutie. Bol dostatok času a priestoru na fotenie. Vybrali sme si zámok Schlosshof v Rakúsku."

Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0020Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0021Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0022Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0023Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0024Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0025Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0026Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0027Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0028Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0029Perfect Day, svadba, slovensko, Bubi Photo, Saska, Tomas_0030Tak a to je od nás pre dnešok všetko:) Ak sa vám fotografie od Tibora páčia navštívte jeho webstránku. Ak chcete, aby aj vaša svadba bola takto u nás uverejnená, poproste svojho fotografa nech nám ju pošle podľa inštrukcií, ktoré nájdete pod záložkou vľavom hornom rohu. Budeme sa tešiť:)

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame