Perfect Day

Krásne predpoludnie prajeme z Perfect day! Dnes máme také spavé, upršané počasie, tak prečo si ho spolu nespríjemniť osviežujúcou svadobnou inšpiráciou? :)

Jeden z trendov, ktorý k nám prišiel zo západu sú závesné dekorácie pozadia (alebo angl. "wedding backdrops") a nás nesmierne teší, že sa postupne objavujú už aj na mnohých slovenských svadbách, či už ako súčasť fotokútika, alebo zdobia miesto obradu, či stenu za novomanželmi v sále.

Ak aj vy uvažujete nad touto svadobnou dekoráciou, tak ste v správny čas na správnom mieste, pretože dnes si ich vezmeme na mušku. Hlavné slovo prenecháme našim trom obľúbeným materiálom a to papieru, látkam a tzv. živým závesným dekoráciam z kvetov a zelene, z ktorých sa dá doslova čarovať. Veď posúďte samy:)

O tom, že je papier skvelý materiál na rôzne DIY projekty vás presviedčať nemusíme. Vyrobiť papierové kvety nevyžaduje nejaký extra talent, zvládnete to bez problémov sami. Zaberie vám to však určite nejeden večer po práci, tak si prizvite na túto manufaktúru radšej aj posily...Myslíme si, však, že za trochu námahy ten skvelý výsledok stojí, no nie?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0646

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0677Ruffled - photo by http://www.jbmweddings.com/ - http://ruffledblog.com/bold-geometric-wedding-inspiration/

Stačí tak málo ako rozvinúť zvitok papiera a napísať  naň citát o láske, romantickú báseň, alebo sladké vyznanie a krásna dekorácia, ktorá bude zdobiť stenu za vami počas obradu, alebo počas večere je na svete:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0672Ďalšou možnosťou, ako odľahčiť váš svadobný rozpočet a skrášliť priestory na hostinu, sú visiace papierové girlandy, ktoré len jednoducho vystrihnite v geometrických tvarov podľa vašich predstáv, prilepíte na dlhý špagát, prípadne na tyč a voilá papierová stena je hotová.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0654

Ak máte dostatok času a trpezlivosti, odporúčame vyskúšať origami. Treba však skúšať, skúšať, skúšať a nevzdávať sa a nakoniec tohto vtáčika predsa len zložíte. Návod naňho nájdete tu. svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0637 A už ste videli niekedy krajší záves z papiera ako je tento na fotke? Áno, naozaj je vyrobený z papiera a pochádza z rúk talentovanej umelkyne Kariny Puente, ktorá ho vytvorila technikou Papel Picado, typickou pre Mexiko.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0651

Nevieme si vynachváliť látky, ako materiál na rôzne ozdobné steny a závesné dekorácie...Sú totiž veľmi univerzálne a viete ich rozstrihať, tvarovať, zavesiť, natiahnuť na rám, nakrčiť a zvlniť... a výsledok stojí za to! Zapojte fantáziu a pohrajte sa s rôznymi typmi materálov. Vyberte napríklad k jednoduchej jednofarebnej látke, nejakú zaujímavú čipku, alebo zlaté trblietky a vznikne vám zaujímavý fotokútik, ktorý vaši hostia určite neobídu bez povšimnutia:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0653svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0665

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0670

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0669

Na záver si ešte stihneme privoniať ku kvetinovými závesnými dekoráciam:) Rozkvitnuté zelené steny posiate stovkami kvetov v pestrých farbách sú naozaj dychberúce, ale ani visiace dekorácie z kvetov za nimi nezaostávajú... Ako na ne sa dozviete v našom staršom článku, kde sme pre vás pripravili jednoduchý tutoriál. Preferujete skôr simplicismus? V tom prípade vrelo odporúčame tieto skvelé závesné venčeky so sviežou zeleňou... na obrad vonku, niekde pod košatým stromom by sa super hodili, čo poviete?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0661

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0673

Tak, čo vravíte na dnešné závesné dekorácie? Myslíme si, že je naozaj z čoho vyberať, ale ak ešte stále nemáte dosť, sledujte nás aj naďalej, pretože chystáme ešte pokračovanie článku:)

Na dnes je to od nás už všetko, tak vám želáme ešte krásny deň a veľa pohody!

*Credits* 1 2 3 4 5-6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25-26 27

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame